Kadınların ekonomide daha etkin ve daha fazla yer alabilmesini desteklemek amacıyla, çeşitli finansman destekleri bulunuyor. Halkbank bir kamu bankası olarak, hazırladığı yeni bir kampanyayla Kadın Girişimci Kredisi ve Kadın Girişimcilere “0” Faizli Esnaf Kredisi ürünlerini sunuyor. Kadın girişimci ve esnafların faydalanabileceği bu finansman kredileri, aynı zamanda ilk 6 ayı geri ödemesiz, 36 ay vadeyle sunuluyor. Geri ödeme zaman dilimlerinin belirlenmesinde de önemli avantajlar sunan Halkbank, kadın girişimcilere faizsiz ve önemli bir destek sunuyor.

Halkbank Kadın Girişimcilere Sıfır Faizli Esnaf kredisi

Krediden faydalanmak isteyen kadın girişimcilerin, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ ni tamamlayan 30 yaşını aşmamış olması gerekiyor. Bu durumdaki kadın girişimciler, bu avantajdan 100.000 TL üst limitle faydalanabiliyorlar.

En az 1 yıllık Ustalık Belgesi sahibi ve en fazla 1 yıl içerisinde işletme kuruluşu yapmış kadın girişimciler, bu özel avantajdan 275.000 TL üst limitle faydalanabiliyorlar.

Halkbank Kadın Girişimcilere Sıfır Faizli Esnaf Kredisinden Kimler Yararlanabiliyor?

  • Krediden faydalanabilecek ilk grup, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında en az 1 yıldır Ustalık Belgesi sahibi olan kadın girişimciler.
  • Ustalık belgesi sahibi olduğu iş kolunda en fazla 1 yıl içerisinde işletme kurmuş kadın girişimciler, esnaflar ve zanaatkârlar bu avantajdan faydalanabilen diğer grup.
  • KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayanlar.
  • KOSGEB tarafından onaylanan projelerini Halkbank’ a sunan 30 yaşını aşmamış kadın girişimciler, esnaflar ve zanaatkârlar.

Halkbank Kadın Girişimci Finansman destekleri Çok Çeşitli

Kadın girişimcilerin desteklenmesi konusunda Halkbank birçok farklı avantaj sunuyor. Yeni iş kurmuş ve 6 ayı henüz geçmemiş kadın girişimciler, 6 ay geri ödemesiz 100.000 TL kredi kullanabiliyor. Ya da İş yeri sahibi olan kadın girişimciler 150.000 TL üst limitli ve 6 ayı geri ödemesiz kredi finansman desteğinden faydalanabiliyor.

Kadın girişimcilerin desteklenmesi her koşulda desteklenmesi için, farklı özelliklere sahip girişimciler için, çeşitli finansman destekleri bulunuyor. Var olan projelerinizi sunabildiğiniz gibi, hayata geçirdiğiniz ve işletmeyi kurduğunuz projeleriniz içinde çeşitli destekler alabiliyorsunuz. Kadın girişimcilerin sayısının artmasıyla, ekonomide oluşacak yenilik, daha güçlü bir Türkiye’ nin oluşmasında önemli katkı sağlayacak.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!