Yüksek enflasyonun etkisiyle birlikte yaşanan hayat pahalılığı nedeniyle vatandaşlar sık sık nakde sıkışıyor. Bu durumda da kredi kullanmak için bankalara başvuruda bulunan vatandaşlara sevindiren haber geldi. Hayat pahalılığıyla mücadele edilen 2022 yılında acil harcamaları için kredi kullanan kişiler ilk ödemelerine 3 ay sonra başlıyor. İhtiyaçları ertelemek yerine ödemeleri erteleten 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi TEB, ING Bank ve Yapı Kredi Bankası tarafından sunuluyor. İşte bankaların 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi koşulları ve başvuru yöntemleri hakkında detaylı bilgiler!

TEB’den 3 Ay Ödemesiz İhtiyaç Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası(TEB), 2022 yılında enflasyonun getirdiği hayat pahalılığıyla mücadele eden tüketicilere 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi sunuyor. Böylelikle nakit sıkışıklığı nedeniyle kullandığı kredinin ödemesine daha ay bitmeden önce başlamasının getireceği mali yükten kurtulmaları ve rahat nefes almaları sağlanıyor.

TEB’in dijital bankacılığı CEPTETEB üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapan kişiler 3 ay ödemesiz kredi kullanma şansına sahip olabiliyor. CEPTETEB 3 ay ödemesiz ihtiyaç kredisinde sadece %1.95’ten başlayan kredi faiz oranları uygulanıyor. Böylelikle tüketiciler 150.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçları için 36 aya varan vadeli olacak şekilde ilk 3 ayı ödemesiz kredi kullanabiliyor. Ancak bankacılık mevzuatı gereğince 36 ay vade en fazla 50.000 TL’ye kadar seçilebiliyor. Kredi limiti 50.001 TL ile 100.000 TL arasında olduğunda 24 ay, 100.001 TL ile 150.000 TL aralığında olduğunda ise 12 ay vade seçebiliyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

ING’den 3 Ay Ödemesiz İhtiyaç Kredisi

ING Bank, “Turuncu Ekstra” programına katılan tüm müşterilerine 31.07.2022 tarihine kadar yapacakları ihtiyaç kredisi kullanımlarına 3 ay erteleme fırsatı sunuyor. ING Bank 3 ay ödemesiz dönemin yanı sıra kredi limiti 5.000 TL’ye kadar olduğunda Turuncu Ekstra programı koşullarını yerine getirmeleri halinde %0 faiz desteği de sunuyor. Üstündeki limitler için ise %2.40’dan başlayan faiz oranları uyguluyor.

Yapı Kredi’den 3 Ay Sonra Ödemeye Başlanan İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan 3 aya kadar ertelemeli ihtiyaç kredisi başvuru işlemleri Yapı Kredi Mobil ve Yapı Kredi İnternet Şubesi kanallarından yapılabilmektedir. 36 aya varan vade imkanının ve gelir durumuna göre belirlenen faiz oranları ve ödeme planı seçenekleri de sunulmaktadır. İlk 3 ay erteleme kapsamındaki söz konusu faiz tutarları ise ilk kredi taksit tutarı üzerine yansıtılmaktadır.