Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız... Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız...

Bir polis memuru tarafından boğazına basılmak suretiyle öldürülen siyahî Amerikan vatandaşı George Floyd’un ailesi, 27 milyon dolar tazminat alacak.

Ailenin avukatları, polis tarafından öldürülen bir kişi için Amerikan tarihinin en önemli parasal çözümünün sağlandığını bildirerek, George Floyd’un ailesinin 27 milyon dolar tazminat alacağını, bunun için de Minneapolis kenti yetkilileriyle anlaşmaya varıldığını belirtti.

Avukatlar tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Bu anlaşma, bir hata sonucu ölen bir kişinin temel haklarıyla ilgili olarak ABD tarihinin en önemli dostane çözümüdür” denildi.

Minneapolis'te 25 Mayıs 2020'de öldürülen George Floyd’un ailesi, Haziran 2020’de Belediye ile Floyd’un ölümüne karışan dört polis memuru hakkında tazminat davası açmıştı. 

Polis memuru Derek Chauvin’e karşı açılan ceza davasının jürisi geçen hafta belirlenmişti. Davanın görüşülmesine 29 Mart’ta başlanacak. 

Polis memuru, yere yatırdığı George Floyd’un boynuna 8 dakika 46 saniye boyunca diziyle bastırmış ve Floyd’un nefessiz kalarak ölümüne yol açmıştı. Chauvin, “cinayet ve taksirle adam öldürme” suçuyla yargılanacak. Olaydan sonra ABD’de de günlerce protesto gösterileri yapılmıştı.

Kararın Nisan sonunda çıkması bekleniyor. ( Ajans Bizim )