TV 8'in sevilen yarışma programlarından birisi olan MasterChef Türkiye'de artık viraj alındı ve yarışma son 12 ile büyük bir hızla devam ediliyor! Yapımcılığını Acun Ilıcalı'nın yapmış olduğu ve yayınlanmaya başladığı ilk günden bu yana reyting rekorları kıran yarışma programı MasterChef Türkiye'de elemeler devam ediyor. Son bölümde kırmızı ve mavi takım arasında kıran kırana bir mücadele yaşanırken, eleme potasında bulunan Burak Kaya, Büşra, Yağız, Fatma Nur, Serpilay, Barış arasından birisi elenen yarışmacı oldu. Ünlü şefler Mehmet, Danilo ve Somer şef tarafından yapılan elemede hangi yarışmacının elendiği herkesin merak ettiği konular arasında. İşte her bölümü heyecanla izlenen yarışmada elenen isim ve detaylar!

Kıyasıya Yarıştılar

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta elenen ve yarışmaya veda eden isim Tayfun olmuştu. Tayfun'un ardından hiçbir şekilde hız kesmeden devam eden yarışmadan Görkem, Gamze, Büşra, Metin, Tolga, Ayaz ve Burak Kaya'dan oluşan Mavi ekibin kaptanlığına Görkem gelirken, Görkem kendisine rakip olarak Fatma Nur'u seçti.  Diğer yandan kırmızı takımda ise Fatma Nur, Serpilay, Yağız, Burak Revan, Barış ve Kıvanç yer alıyor. Bu esnada ödül oyunuyla başlayan haftada oyunu kazanan isim Kıvanç oldu. İlk dokunulmazlık oyununda kazanan takım Kırmızı takım olurken bireysel dokunulmazlık ödülünü ise Gamze hak etti.

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Elenen Belli Oldu

Devam eden yarışmada heyecan yükselmeye devam ederken ikinci dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazandı. Bunun ardından bireysel dokunulmazlığı kazanan isim ise Serpilay oldu. Eleme isimleri Yağız ile Fatma Nur olurken son oyunu ise Mavi takım kazandı. Bu defa bireysel dokunulmazlığa hak kazanan isim Burak Revanbahş olurken haftanın son eleme adayları ise Serpilay ile Barış olarak belirlendi. Heyecanla devam eden yarışmada yarışmacılar her hafta büyük bir stres yaşarken bu hafta eleme portasının ikinci yarışına Yağız, Barış ve Serpilay kalmıştı. Ancak bu bölümde en beğenilen tabağı hazırlayan isim Yağız oldu. Maalesef en başarısız tabak ise Serpilay'a ait olunca Serpilay MasterChef Türkiye'nin 6 Kasım elemesinden kurtulamayan isim oldu. Sonuç olarak Serpilay da yarışmadan ayrıldı ve geriye kalanlar çok daha zorlu bir mücadele için kolları sıvıyor.