1 ay önce Türkiye’ye gelen Afganistan uyruklu ailenin 2 yaşındaki çocukları Ali Ahmet 10 metre yükseklikten düştü.

Bundan 1 ay öne Türkiye’ye gelen Afganistan uyruklu Nimal ve Amine Ahmedi çiftinin çocukları olan Ali Ahmedi, Denizli’de bulunan 3. Kattaki evlerinin balkonundan düştü. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hemen hastaneye kaldırılan 2 yaşındaki Ali Ahmedi’nin bilincinin açık olduğu bilgisi yapıldı. Ama küçük çocuğun iç organlarının hasar gördüğü bildiriliyor.

10 Metre Yükseklikten Düştü

afgan çocuk

Denizli Altıntop Mahallesi’nde bulunan evlerinin 3. Katındaki balkonundan düşen 2 yaşındaki Ali Ahmedi’nin bilinci açık olsa da iç organlarında hasar olduğu bildirildi. Dün saat 18.00 sıralarında, evlerinin 3'üncü katındaki balkonda korkuluklara tırmanıp orada sarkan Ali, dengesini kaybederek kaldırımda yürüyen kadının önüne düştü. Yaklaşık 10 metre yükseklikten düşen küçük çocuk, çevredekilerin ihbarıyla olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Sağlık ekipleri gelmeden önce Ali Ahmedi’nin yardımına koşan esnaf Alptürk Çurku, çocuğun kalbinin atmadığını fark edince kalp masajı yaptı. Duran kalbi yeniden çalışan çocuk, sağlık ekipleri tarafından Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kaldırımda Yürüyen Kadının Önüne Düştü

çocuk

Dışardaki Hazır Cipsin Uzun Yıllardır Saklanan Formülünü Bulduk, Bu Şekilde Yapınca Orijinal Lays Tadında Oluyor! Dışardaki Hazır Cipsin Uzun Yıllardır Saklanan Formülünü Bulduk, Bu Şekilde Yapınca Orijinal Lays Tadında Oluyor!

Tedavisi halen devam eden ali Ahmedi’nin bilicinin açık olduğu fakat bazı iç organlarının düşmeye bağlı olarak hasar gördüğü belirtildi. Olaydan önce evde teyzesi ve kuzenleri ile olan Ali’nin, yaşları 1 ile 6 arasında değişen çocuklarla sürekli balkonda oynadığı öğrenildi. Ayrıca, olay yerinde bulunan kameralardan çocuğun kaldırımda yürümekte olan bir kadının önüne düştüğü görülüyor.