Her gün biraz daha zorlaşan hayat koşulları, ne yazık ki vatandaş için geçinmeyi bir hayli zorlaştırıyor. Ev kirası, faturalar, fahiş fiyatlara ulaşan temel gıda ürünleri derken, vatandaş neredeyse açlığın eşiğine geliyor. Çoğu zaman evine bir ekmek almakta bile zorlanan halkın sesini yine devlet duyuyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, son destekleri ile vatandaşların yüzünü güldürüyor. Eşi vefat eden kadınlardan asker ailelerine kadar birçok ihtiyaç sahibi vatandaşı destekleyen Aile ve sosyal hizmetler bakanlığı, 24 Aralık tarihinde duyurmuş olduğu bu destekler için Aralık ayında toplamda 106 Milyon TL bütçe ayırıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın duyurduğu bu destekler, vatandaşa rahat bir nefes aldırmayı amaçlıyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Eşi Vefat Eden İhtiyaç Sahibi Kadınlara Yaklaşık 64,3 Milyon TL Verilecek!

Yurdumuzda, ihtiyaç sahibi olarak nitelendirebileceğimiz grubun başında eşini kaybeden kadınlar yer alıyor. Özellikle de çalışmayan kadınlar, eşlerini kaybettikten sonra maddi anlamda ciddi zorluklar yaşayabiliyor. Belli bir yaştan itibaren, iş hayatına uyum sağlayabilmenin de pek kolay olmadığı düşünülürse, eşlerini kaybeden çalışmayan kadınlar, bu süreçte bir hayli zorlanıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın açıklamasına göre; eşini kaybeden ihtiyaç sahibi Kadınlar için Aralık ayında 64,3 Milyon TL bütçe ayrılıyor ve 24 Aralık itibarıyla bu tutar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

İhtiyaç Sahibi Asker Ailelerini de Unutmadılar!

Yardıma ihtiyaç duyan bir diğer grup ise, vatani görevini yerine getirmek üzere askere giden kişilerin aileleri oluyor. Askerlik esnasında herhangi bir gelir elde edilemediği için, ailesine bakmakla yükümlü kişilerin askerlik süreci, özellikle de aileleri açısında bir hayli yıpratıcı olabiliyor. Devlet asker ailelerinin de sesini duyuyor ve zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların aileleri ile çocuklarına 2 ayrı sosyal yardım programı ile toplamda 25,1 milyon TL destek veriyor.

İhtiyaç Sahibi Öksüz Ve Yetimlere 16,6 Milyon TL Bütçe Ayırdılar!

Annesini, babasını ya da her ikisini de kaybetmiş olan, 18 yaş altındaki ihtiyaç sahibi çocuklar da devletin en çok desteklediği gruplar arasında yer alıyor. Küçük yaşta hayat mücadelesine başlamak zorunda kalan bu çocuklar okuyup hayallerini gerçekleştirebilsinler diye, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu kapsamda tam 16,6 TL bütçe ayırıyor. Böylece manevi olarak yalnız kalan çocuklar, maddi anlamda zorluk çekmeden hayatlarına devam edebiliyor.