Bilindiği gibi İŞKUR, iş ve personel arayanların buluşmalarını sağlayan en büyük mecraların başında geliyor. Devlet güvencesine sahip olmasından kaynaklı ise kurulduğu günden bu yana gerek iş arayanların gerekse personel arayanların istihdam sorununu kolay bir şekilde çözmelerine yardımcı oluyor. Diğer yandan iş ve çalışma koşullarında da hızlı bir şekilde adapte olan kuru, günümüzde gittikçe daha fazla popüler olan evde iş imkanlarına da alan açıyor. Eskiden genellikle ev hanımlarının ya da yeni çocuk sahibi olan annelerin aradıkları evde iş olanakları özellikle pandeminin ardından daha fazla kişi tarafından aranan bir durum haline geldi. Pandemi koşulları nedeniyle daha fazla kişi evde iş olanaklarına yönelirken İŞKUR da buna uyum sağlayarak bu minvalde ilanlara da yer vermeye başladı. İşte İŞKUR garantisi ise evde yapabileceğiniz bazı iş imkanları ve bunlara nasıl başvurabileceğinize dair detaylar!

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

En Güncel Evde İş Olanakları Nelerdir?

Son dönemde gittikçe popülerleşen evde iş olanakları, hem çalışanlar hem de işverenler açısından oldukça önemli avantajlara sahip. Çalışanlar açısından ev koşullarında çalışmak birçok açıdan tercih edilebilir bir durum. Özellikle çocuk sahibi ya da bakmakla yükümlü olduğu yakınları olan kişiler için son derece önemli bir seçenek. Diğer yandan evde iş olanakları işverenler açısından da yol, yemek ya da işyeri giderlerinin azalması gibi avantajlar sağladığı için gün geçtikçe daha çok tercih ediliyor. Bu şekilde çeşitli avantajları olan evde iş olanaklarından bazıları ise şu şekilde:

  • İçerik yazarlığı
  • Tercümanlık
  • Düğün davetiyesi ve nikah şekeri paketleme
  • Aksesuar paketleme
  • Aksesuar parça yapımı
  • Düğme dikimi
  • Takı yapımı

Evde İş Olanaklarına Başvuru

İŞKUR'un evde iş olanaklarına başvurabilmek için öncelikle İŞKUR sistemine üye olmanız gerekir. Sisteme üye olabilmek için isterseniz bulunduğunuz ildeki İŞKUR il müdürlüğüne giderek sizin için bir danışman atanmasını isteyebilirsiniz. Ya da söz konusu üyeliğinizi İŞKUR il müdürlüğüne gitmeden de kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Ardından İŞKUR ilanlarına ulaşabilir ve kendinize en uygun işi aramaya başlayabilirsiniz. Hemen hemen her şehirden ve her sektöründen işlere ulaşabileceğiniz bu platform ile binlerce iş seçeneğine saniyeler içinde ulaşabilirsiniz.