İşsizlik oranları her geçen gün artarken, vatandaşlar istedikleri gibi iş bulmak konusunda oldukça zorluk çekiyor. Belirli bir mesleği olan kişilerin bile iş ararken zorluk çektiği bu dönemde çalışma hayatının içinde bulunmamış ev hanımları maddi özgürlük kazanmak istediklerinde ya da ev bütçesine katkı sağlamak istediğinde iş bulamıyor. Ancak bu duruma İŞKUR, çözüm bulmuş durumda!  Hem ev bütçesine katkıda bulunmak hem maddi özgürlüğünü eline almak isteyen kadınlar İŞKUR'un sunduğu evde iş imkanlarından faydalanarak ayda 5000 TL'ye kadar kazanç elde edebiliyor. Üstelik İŞKUR'un bu iş imkanlarında çalışma saatlerini ve günlerini de siz belirliyorsunuz, evden çıkmadan istediğiniz kadar para kazabilirsiniz.

Bugün sizlerle birlikte İŞKUR'un sunduğu evde iş imkanlarını araştırıyoruz. Eğer sizler de isterseniz size en yakın İŞKUR şubesini ziyaret ederek anında başvuru yapabilir ve yetkililerin size ulaşmasını bekleyebilirsiniz.

İŞKUR’un Sunmuş Olduğu Evde İş İmkanları Nelerdir?

İŞKUR'un evde iş imkanlarını duyan öğrenci ya da ev hanımlarının ilk sorduğu sorulardan biri "Ne iş yapacağım?" oluyor. İŞKUR sizin el yeteneğinize göre farklı iş kollarında faaliyet göstermenize izin veriyor. Paketleme işlerinden, dikiş nakışa kadar pek çok iş imkanı mevcut.  İŞKUR'un evde iş kapsamında sunduğu iş imkanları ise şu şekilde:

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli
  • Paketleme işleri (Şeker, tuz, unlu mamuller, kuru yemiş, kuru bakliyat ve triko gibi ürünleri paketleme işleri)
  • Katlama işleri (Peçete, kağıt mendil, yorgan ve battaniye gibi ürünleri katlama işleri)
  • Davetiye zarflama (Düğün, nişan, kına ve sünnet gibi organizasyonlara yönelik oluşturulan davetiyeleri zarflara yerleştirme işleri)
  • El işlemeleri (Dikiş – nakış kapsamında yer alan bütün işler)
  • Ütüleme işleri (Kuru temizlemeden ütülemeye kadar çeşitli işler)

İŞKUR'un Evde İş İmkanlarıyla Aylık Ne Kadar Kazanılıyor?

Bu soruya kesin bir cevap vermek oldukça zor. Parça başına kazanç sağladığınız bu iş imkanında, çalışma saatinizi, gününüzü ya da çalışacağınız parça sayısını siz belirliyorsunuz. Bu nedenle kişiler çalıştığı kadar kazanç sağlıyor diyebiliriz. Üstelik yaptığınız işlerde hız kazandıkça daha fazla kazanabilir ya da gün içinde daha az çalışmaya başlayabilirsiniz. Ancak günlük bir çalışan kişi kadar emek verirseniz, aylık asgari ücrete yakın bir meblağ alabilirsiniz.