İhtiyaç sahibi vatandaşları yakından ilgilendiren açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan geldi. Bakan Yanık yaptığı açıklamayla, ihtiyaç sahibi çocuklu vatandaşları sevindirdi. Bakan Yanık tarafından yapılan açıklamada bakanlığın ihtiya. Sahibi vatandaşlara destek olmak amacıyla “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na(SYDV)” tam 171.9 Milyon TL tutarında kaynak aktarıldığına dikkat çekildi. İşte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın, ihtiyaç sahibi vatandaşları sevindiren açıklamasının detayları!

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

171.9 Milyon Dolar Yardım Kaynağı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, katıldığı bir program kapsamında açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklama çerçevesinde Bakan Yanık, 26 Milyon’u aşkın hane için bakanlık bünyesinde ziyaretlerin gerçekleştirileceğini belirtti. Özellikle devletin düzenli sosyal yardım programlarından faydalanan hanelerin tüm ihtiyaçlarının yerinde tespit edilmek istendiğine dikkat çekti. Bu noktada ihtiyaç sahibi vatandaşların hem mevcut hem de değişen gereksinimlerinin tespitinin gerçekleştirileceğini belirtti.

Bakan Yanık, özellikle devletin sosyal yardımlarından yararlanmakta zorluk yaşayan hanelerdeki engelli, yaşlı ve çok çocuklu ailelerin tespit edilmek istendiğini belirtti. Bunun için ilk etapta ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarının tespit edilmesi amacıyla “Ulusal Hane Ziyaretleri” programının başlatıldığını açıkladı.

Bakanlık tarafından uygulamaya alınan “Ulusal Hane Ziyaretleri” programı kapsamında da bakanlığın “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na(SYDV)” tam 171.0 Milyon TL tutarında bir kaynak aktarımı gerçekleştirildi.

Ziyaretleri ASDEP Gerçekleştiriyor

Bakan Yanık, açıklamasının devamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sosyal yardım çalışmalarında hane ziyaretlerinin oldukça önemli bir yer edindiğini belirtti. Bu noktada da ASDEP personelleri tarafından gerçekleştirilen çalışmaların çok değerli olduğu vurgulandı. Bu noktada ASDEP personelleri ihtiyaç sahibi vatandaşların hanesini ziyaret ediyor. Bu şekilde ihtiyaçlarını belirleyerek, bu ihtiyaçların karşılanmasını sağlıyor. Bu kapsamda yürütülen çalışmanın 26 Milyon’u aşkın haneye kapsayacak şekilde genişletildiği de Bakan Yanık tarafından duyuruldu.

Bu çerçevede SYDV personellerinden oluşan 10.000 kişilik ekibin, 5.000 ASDEP personeline dahil olarak ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen haneleri tek tek ziyaret edecek. Bu şekilde ihtiyaç sahibi hanelerdeki eksiklikleri daha net şekilde belirleyerek, bakanlığın gelecek dönemdeki sosyal yardımlarının daha odaklı olarak değerlendirilebileceğini belirtti.