Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte Azerbaycan programına dahil olan ve bu esnada Karabağ'da bulunan Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, program kapsamında bir trafik kazası geçirdi. Kaza geçiren Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım'ın son sağlık durumunun ise iyi olduğu bildirildi. Binali Yıldırım'ın Türkiye'ye dönüşünün sağlanması için bir helikopterle havalimanına götürüleceği de aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. İşte haberin detayları!

Binali Yıldırım Kaza Geçirdi!

Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Azerbaycan programına dahil olmasının ardından trafik kazası geçirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştireceği Azerbaycan programı kapsamında Karabağ'da olan Binali Yıldırım, trafik kazası geçirdi ancak sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım'ın Türkiye'ye dönüşünün sağlanabilmesi için helikopterle havalimanına götürüleceği bilgisi paylaşıldı. Binali Yıldırım'ın bulunduğu aracın Cebrayıl kentinden dönerken virajı alamayarak bir trafik kazası yaptığı bildirildi. Söz konusu kaza sebebiyle araçtan hava yastıklarının açılması suretiyle çıkartılan Yıldırım, ambulansla kaza yerinden ayrıldı. Binali Yıldırım'ın son sağlık durumunun iyi olduğu ve Türkiye'ye dönüşü için helikopterle havalimanına nakledileceği aktarılan bilgiler arasında.

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

İstanbul Milletvekili Ayrım da Yanında

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yapmış olduğu açıklamalar neticesinde Binali Yıldırım'ın yanında Ak Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım'ın da araçta olduğu bilgisine ulaşıldı. Hatta Ayrım'la birlikte iki ismin de hafif şekilde yaralandığı gelen bilgiler arasında. Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım ise, kazanın ardından kendisi de bir paylaşım yaparak sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı. Binali Yıldırım ve Şamil Ayrım, kazanın ardından helikopterle Bakü'de bulunan bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ise, kazanın ardından AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ı Bakü'de tedavi gördüğü hastanede bizzat ziyaret etti. Aliyev ayrıca, Binali Yıldırım'la birlikte kazada bulunan ve aynı hastanede tedavi gören AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım ve koruma görevlisi Oğuzhan Demirci'yi de ziyaret etti. Son olarak AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik; Yıldırım, Ayrım, Demirci'nin sağlık durumlarının iyi olduğunu açıkladı.