Seçimin hangi tarihte olacağının henüz netleşmemesi, sürekli bu konuda yeni tahminlerin yapılmasına ve kamuoyun tarafından yetkili isimlerin söylediklerinin yakından takip edilmesine yol açıyor. Bu defa Büyük Birlik Partisi ( BBP ) Genel Başkanı Mustafa Destici, seçim tarihiyle ilgili bir açıklama yaptı. Cumhur İttifakı’ nın bir üyesi olan BBP’ nin Genel Başkanı olan Destici’ nin açıklamaları, tarih konusunda en yetkili ağızdan yapılan tahmin olarak görülüyor. Mustafa Destici seçim tarihi için “ 14 Mayıs ya bir hafta öncesi ya da bir hafta sonrası benim tahminim. Kuvvetli ihtimal 14 Mayıs gibi gözüküyor” dedi.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Mustafa Destici Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, bugün Parlamento Muhabirleri Derneği’ ni ziyaret etti. TBMM’de görev yapan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nü kutladı. Destici bu sırada “ Hem basın toplantılarında hem gündeme düşen konularda faaliyetlerimizi kamuoyuyla paylaşmamızı sağlayan sizlersiniz, sizler aslında mesai arkadaşımızsınız ” dedi. Seçim tarihi ile ilgili düşüncelerini ve tahminlerini de paylaşan Destici, “ 14 Mayıs ya bir hafta öncesi ya da bir hafta sonrası benim tahminim. Kuvvetli ihtimal 14 Mayıs gibi gözüküyor “ şeklinde konuştu.

AK Partili Bilgiç: "Seçimin 7 veya 14 Mayıs'ta yapılacağını düşünüyorum"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde yaptığı çeşitli açıklamalar içerisinde seçim tarihini belirtmemekle birlikte seçimin erkene alınabileceği yönünde mesajlar da veriyor. AK Parti Isparta milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, dün yaptığı bir açıklamada seçimin 7 veya 14 Mayıs' ta yapılabileceğini söyledi. Bilgiç, “ 6 Nisan’dan sonrası için muhalefetin açıklamaları var ama netice itibariyle bütün bu haziran ayının takvimini de göz önüne aldığımızda en geç mayıs ayının 7 ‘si ya da 14’ü gibi seçimlerin gerçekleşeceğini düşünüyorum “ dedi.

Pek çok yetkili isimden 7 Mayıs ve 14 Mayıs tarihleri öne çıkan tarihler oluyor. Buna karşın Nisan ayının son haftasına gelecek bir seçim tarihinin de gündemden düşmediği söylenebilir. Görünen o ki, seçim tarihiyle ilgili bazı programların yapılmaya devam edildiği ve duruma göre de tarihin halen değişebileceği söz konusu.