maliyetlere neden oluyor. Çok uzun zamandır tartışmalara neden olan bankaların kredi kartı aidatlarına ilişkin oluşan gündem neticesinde bankalar kart aidatlarında geri adım attı. Bu kapsamda 2022 yılında çoğu banka tarafından aidatsız kredi kartı sunulmaya başlandı. İşte 2022 yılında kredi kartı aidatı almayan bankalar ve kredi kartlarının özellikleri!

Akbank’tan Aidatı Olmayan Kredi Kartı

Akbank, 2022 yılında Axess kredi kartı için aidat almıyor. Akbank tarafından duyurulan “Axess Free” kredi kartını alanlar, yıllık kart aidatı ödemiyor. Kart aidatı olmayan Axess Free ile hem Axess kredi kartı özelliklerinden ve kampanyalarından yararlanabilmek hem de kredi kartı aidatı ödemek zorunda kalmamak mümkün oluyor.

Axess Free kredi kartında yıllık kart aidatı olmadığı gibi yüz binlerce üye işyerinden bol ChipPara kazanma fırsatının yanı sıra taksit kampanyalarından da yararlanabilmek mümkün oluyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Enpara Aidatı Olmayan Kredi Kartı

Türkiye’nin ilk dijital bankacılığı Enpara, kuruluşundan beri tüketicilerine yıllık kart aidatı uygulamıyor. Enpara.com tarafından sunulan Enpara kredi kartı ürününü kullananlar, yıllık kart aidatı ödemiyor. Üstelik Enpara tarafından yapılan açıklamaya göre kredi kartında yıllık kart aidatı uygulamasının ömür boyunca söz konusu olmayacağı belirtildi. Üstelik Enpara, çoğu banka gibi kart aidatı olmayan kredi kartında belirli özellikleri sınırlamıyor. Dolayısıyla Enpara’nın herhangi bir kart aidatı olan alternatif kredi kartı bulunmuyor. Tüm tüketiciler 0 TL kar aidatı olan Enpara kredi kartı ile hem kampanyalardan hem de taksit imkanlarından yararlanabiliyor.

Halkbank Parafree Aidatsız Kredi Kartı

Türkiye’nin kamu bankası Halkbank, 2022 yılında tüm müşterilerin Parafree adı altında kart aidatı olmayan bir kredi kartı ürünü sunuyor. Üstelik hemen hemen tüm standart Halkbank kredi kartı özelliklerinden faydalanılabilmesi mümkündür. Kampanya kapsamında Halkbank Parafree kredi kartı müşterileri aylık 1.000 TL’ye varan ParafPara kazanma fırsatı yakalıyor. Halkbank’ın Parafree kredi kartı öğrenci kartı belgesi ibraz edildiği takdirde yıllık kart aidatı ücretinden muaf oluyor.

QNB Finansbank CardFinans Go Kredi Kartı

QNB Finansbank tarafından sunulan “CardFinans Go” kredi kartında da ömür boyu kart ücreti uygulanmıyor. Ücretsiz, faizsiz taksit fırsatlarının sunulduğu kredi kartında puan biriktirebilmek ve kullanabilmekte mümkün.