İpotekli İhtiyaç Kredisi ürünü, son dönemde talep gören bir bankacılık ürünü. Yüksek tutarlarda kredi ihtiyaçlarının karşılanması için başvurulan bu yöntem, aynı zamanda kredi notu düşük olan kişilerin kredi kullanabilmesinin de önünü açıyor. Akbank İpotekli Kredi ürününü kullanabilmek, kendinize ait bir konut ya da işyerini ipotek göstererek, ihtiyacınız olan tutarda kredi finansman desteği alabiliyorsunuz. Bunun yanında bir akrabanızın ya da tanıdığınızın üzerine olan iş yeri ya da konutu da ipotek ettirerek kredi kullanma şansınız bulunuyor. Kredi kullanımı için 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Aynı zamanda yüksek tutarlı olarak kredilerin geri ödemesinin, ödeme tutarının hane halkı gelirinin % 50’ sini geçmemesi koşuluyla veriliyor.

Akbank İpotek Karşılığı Kredi Ürünü

İpotek karşılığı kredi finansman desteklerinde, konut ve işyeri gibi taşınmazlar teminat gösteriliyor. Teminat banka tarafından ipotek altına alınıyor ve bu garantiyle birlikte, ihtiyaç olunan kredi tutarı banka tarafından sağlanıyor. Kredi için uygulanan vade süreleri, yasal mevzuat gereği 50.000 TL’ ye kadar 36 ay olarak uygulanabiliyor. Tutar 50.000 ile 100.000 TL arasında olursa, en fazla 24 aya uzayabiliyor. Tutar 100.000 TL ve üzerinde olduğunda, uygulanabilen en uzun vade süresi 12 ay olabiliyor.

İpotekli krediyi kullanmak isteyen kişinin 18 yaşını aşmış olması gerekiyor. Verilecek teminatın işyeri ya da konut olması şartı aranıyor. Ancak konut ya da işyerinin kişinin kendisi üzerine şartı bulunmuyor. Krediyi kullanmak isteyen kişinin, kendi üzerine bir konutu ya da işyerini, bir akrabasının ya da tanıdığının işyerini ya da konutunu teminat olarak gösterebiliyor. Teminat olarak gösterilen taşınmaza ipotek uygulanıyor. Kredinin kullanımında Kredi Sigortası yapılıyor.

Akbank İpotekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Teminat ve ipotek işlemleri nedeniyle, Akbank İpotekli Kredi ürününe yalnızca doğrudan şubeye giderek başvurabiliyorsunuz. İpotek verilecek konut ya da işyerinin tapusu, taşınmazın sahibi, kimlik belgesi ve gelir belgesiyle birlikte, tüm Akbank şubelerine başvurarak Akbank İpotekli Kredi ürününden yararlanabilirsiniz. Şubeler ihtiyaç duyacakları ilave belgeler varsa, bunları hazırlamanızı istedikten sonra, kredinin onay ve ödenme süreci süratli bir şekilde ilerliyor.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli