Akbank bankacılık hizmetlerinin çeşitliliğini, kullanıcıların ihtiyaçları ve yaşanan ekonomik düzenin durumuna göre belirleyen bir yaklaşıma sahip. Bankacılık ürünlerinin çeşitliliğinin ihtiyaçlara uyumlu olmasında, köklü ve deneyimli bir bankacılık geçmişine sahip olması önemli rol oynuyor. Son dönemde, Tüketici Kredisi olarak sunulan ürünlerin üst limitlerinin ve vade oranlarının yetersiz kalması sorunu, İpotekli İhtiyaç Kredisi ürününün de banka tarafından kullanıcılarına sunulmasına neden oldu. İpotekli İhtiyaç Kredisi, iş yeri ya da konut gibi gayrimenkullerin ipotek edilmesi ve karşılığında uzun vadeli ve yüksek tutarlı kredi kullanılması olanağını oluşturuyor. Gayrimenkul sahibi kişilerin başvurabildiği kredi için, iş yeri ya da konutunun başvuru sahibinin üzerine olması şartı da aranmıyor.

Akbank İpotekli ihtiyaç Kredisi Özellikleri

İpotekli ihtiyaç kredisi ürününden faydalanabilmeniz için, bir işyeri ya da konutu teminat göstermeniz gerekiyor. Banka tarafından yapılan değerlendirmeye göre, kullanılabilen kredi üst limiti başvuru sahibine bildiriliyor. Kullanılabilen kredi üst limiti, sadece gayrimenkulün değerine göre değil, aynı zamanda başvuru sahibinin hane gelirinin, % 50’ sinin kredi geri ödemesini karşılıyor olmasına paralel olarak belirleniyor. Böylece kredi kullanan kişinin, yaşam standartlarını koruyabilmesi için gerekli gelire sahip olmasının sürdürülebilirliği sağlanıyor.

Teminat için gösterilen iş yeri ya da konutun sahibinin, krediye başvuran kişi olması gerekmiyor. Bir akrabanın ya da akraba olmayan bir tanıdığın konut ve işyeri de teminat gösterilebiliyor. İpotel ve teminat gibi işlemler, değerleme yapılabilmesi için, kredinin başvuruları Akbank şubeleri aracılığıyla alınıyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Akbank İpotekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

İpotek işlemleri, teminatın değerlemesi gibi işlemlerin yapılabilmesi için, teminat gösterilen gayrimenkulün tapusu ve sahibi ile birlikte, bankanın şubelerine başvurulması gerekiyor. Yapılan değerleme, başvuru sahibinin hane halkının gelirinin tespit edilmesi süreci sonucunda, aynı gün içerisinde İpotekli kredi ürününü kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Yüksek tutarlı kredi ihtiyaçları için düşünülmüş olan sistemde, 50.000 TL’ ye kadar olan kredi kullanımları, en fazla 36 ay vade seçeneğine sahip. 50.001 ile 100.000 arası kredi kullanımlarında en uzun vade seçeneği 24 ay olabiliyor. 100.111 ve üzerinde kredi kullanımlarıysa, yasal mevzuat gereği en fazla 12 ay vade seçeneğiyle sunulabiliyor.