Bu tip durumların farkında olan özel ve devlet bankaları ise elini taşın altına koyarak hem mevcut müşterilerinin ihtiyaçlarını çözmeye odaklanıyor hem potansiyel müşterilerinin dikkatini çekerek, daha da büyümeyi amaçlıyor. Bu amaç doğrultusuna birçok farklı kredi ve kredi ürünü ortaya çıkıyor, vatandaşlar ise bu avantajlardan yararlanarak hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Bankaların sunduğu yararlardan biri de "3 Ay Ertelemeli Kredi" seçeneği. Eğer sizin de acil nakit ihtiyacınız olmasına rağmen, geliriniz belli bir düzeyin altındaysa aldığınız kredinizi ilk 3 ay boyunca ödemeyebilirsiniz ancak ilk üç ay borcunuzu ödemediğiniz zamanlarda da, kredi taksitleriniz 36 aydan 33 aya düşmüş oluyor yani normalden daha fazla kredi taksiti ödemeye başlıyorsunuz. Bugün sizler için Akbank'ı müşterilerine sunmuş olduğu 3 ay ertelemli ihtiyaç kredisini araştırdık!

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Akbank'ın 3 ay ertelemeli kredi seçeneğinde faiz oranları %1,71'den başlıyor, vadeler ise 36 aya kadar uzanıyor ancak ihtiyacınız olan kredi tutarı 50.000 TL'nin üzerindeyse sizlere uygulanan vade seçeneği maksimum 24 ay oluyor. Başvurular ise hem Akbank şubelerinden hem Akbank.com'dan, Akbank Telefon Şubesi'ni arayarak veya Akbank Mobil'den yapılıyor ancak şubelerden başvuru yaparak kişilerin bazı evrakları tamamlaması gerekiyor.

Başvuru Evrakları

Eğer sizler de Akbank'ın 3 ay ertelemeli kredisinden yararlanmak istiyorsanız, size en yakın Akbank şubesini ziyaret ederek yanınızda şu evrakları götürmeniz gerekiyor:

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi
  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi,
  • Gerekli görülmesi durumunda adres teyidi amaçlı belge talep edilebilecektir,
  • Gelir Belgesi - Maaş bordrosu (Maaşı Akbank'tan alan kişilerin getilmesi gerekmiyor)
  • Özel sektör çalışanlarından SGK Hizmet Döküm Belgesi (Maaşı Akbank'tan alan kişilerin getilmesi gerekmiyor)

Örnek Ödeme Planı

Akbank'ta faiz oranının %1,71'den başladığını söylemiştik. Eğer siz de Akbank'tan 45.000 TL'lik ihtiyaç kredisi alırsanız ilk üç ayı ödemesiz olarak kalan 33 ay boyunca 1.916 TL ödeme yapıyorsunuz.