Ev sahibi olmak her gün biraz daha önemli hale geliyor. Pandemi bu konunun en büyük örneklerinden biri oluyor. Bu süreçte halk sağlığını korumak için getirile yasaklar ve kapanmalar sebebiyle birçok iş yeri kapanıyor, bu sebeple çok vatandaş işsiz ve parasız kalıyor. Hal böyle olunca, bazen zorunlu ihtiyaçlar bile giderilemiyor. Çözüm bulunamayan sorunların başında ise ev kirası geliyor.

Kendi evinde yaşayanlar pandemi sürecinde bir nebze daha rahat ederken, kirada oturanlar zorlanmaya devam ediyor. Hal böyle olunca da kiracılar bir ev sahibi olabilmenin en uygun yollarını araştırıyor. Bu yolların başında ise bankalar tarafından satışa çıkarılan icralık evleri satın almak geliyor. Bu evleri bulabileceğiniz en iyi adres ise Akbank oluyor.

Akbank Elindeki Evleri Çok Ucuza Satıyor!

akbank-13

Akbank, icra yolu ile edindiği evleri, kendi internet sitesinde, piyasa fiyatının neredeyse yarısına satışa çıkarıyor. Bu kadar ucuza satmasının nedenlerinin başında ise, bankaların farklı alanlarda ticari faaliyet göstermesini engelleyen kanunlar geliyor. Buna ek olarak ise diğer bankalar gibi Akbank da KDV mükellefi olmayan kuruluşlar arasında yer alıyor. Hal böyle olunca Akbank müşterilerine de KDV yükünü yansıtmıyor. Bu sebeple elindeki evleri piyasa fiyatından çok daha aşağıda satma imkanına sahip oluyor.

Buna ek olarak, Akbank ev sahibi olacaklara %1,39 faiz oranı ve 120 ay vade ile son derece avantajlı bir kredi sunuyor. Böylece ev sahibi olmak isteyen herkes hayalini gerçekleştirirken, geri ödemeler konusunda da zorluk çekmiyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Akbank Tarafından Satışa Çıkarılan Evleri Satın Almak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

akbank-12

Akbank tarafından satışa çıkarılan uygun fiyatlı evleri alabilmek için öncelikle almak istediğiniz evi belirlemeniz, sonrasında ise en yakın Akbank şubesine giderek almak isteğiniz evin, eksper raporuyla belirlenen muhammen bedelinin 'u oranında teminat yatırmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra size Akbank gayrimenkul satış sistemine giriş yapmanız için bir şifre gönderiliyor. Size yalnızca bu şifre ile  sisteme girerek teklif vermek kalıyor.

Gayrimenkuller ilk tekliften itibaren 7 gün boyunca tekliflere açık kalıyor. Her yeni teklif için size bilgi gönderiliyor. Böylece sizin de dilerseniz teklifinizi değiştirmenize imkan tanınıyor. Banka tarafından belirlenen bu süre sona erdiğinde, en yüksek teklifi veren kişi evi almaya hak kazanıyor.