Türkiye Cumhuriyeti, 99.yılını büyük gösterilerle kutladı. Muhteşem görüntülere ve büyük müjdelere sahne olan 99. Kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında skandal bir hata yaşandı. Ak Parti belediyelerinden Aksaray Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında bir kutlama mesajı yayınlandı. Belediyenin sosyal medya hesabından yapılan 29 Ekim paylaşımında skandal bir hataya imza atıldı.

Bayramlar Karıştırıldı

Ak Parti’nin zaferle çıktığı Aksaray Belediyesi’nden skandal bir hata geldi. Aksaray Belediyesi, Türkiye Cumhuriyetinin 99.yılının kutlandığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında sosyal medya hesabından bir paylaşım yapıldı. Yapılan paylaşımda kutlama mesajına yer verildi. Ancak belediye tarafından yayınlanan sosyal medyadaki kutlama mesajında ciddi bir hata vardı. Zira Aksaray Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle yayınladığı kutlama mesajında 29 Ekim’i “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” ile karıştırdı.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Aksaray Belediyesi sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda “29 Ekim Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun” ifadelerine yer verildi. Söz konusu paylaşımın ardından tepkiler ise gecikmedi. Özellikle sosyal medyada söz konusu hatalı paylaşıma ilişkin olarak çok sayıda eleştirel paylaşımda bulunuldu.

CHP Aksaray İl Başkanı’ndan Tepki

CHP Aksaray örgütü il başkanlığı tarafından, Aksaray Belediyesi tarafından yapılan söz konusu hatalı paylaşıma yönelik sert eleştiriler yapıldı. CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, belediyenin paylaşımına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Ertürk, yaptığı açıklamasında söz konusu paylaşımın “ironi mi, yoksa bir cehalet tezahürü mü” olduğunu bilmediğini söyledi. Bununla birlikte Ertürk, konuşmasının devamında herkesin “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı” kutladığını belirtti. Açıklamasının devamında ise “Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nın” esas tarihinin 23 Nisan olduğunun unutulmaması gerektiğini belirti.
Ertürk, açıklamasının devamında ise Türkiye Cumhuriyeti’nin diğer resmi/milli bayramlarının tarihlerine ilişkin bilgilere yer verdi. Ertürk, 19 Mayıs’ın “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”, 30 Ağustos’un “Zafer Bayramı” ve 29 Ekim’in “Cumhuriyet Bayramı” olduğuna dikkat çekti. Bu doğrultuda kendilerinin Aksaray Belediyesi’nde görevli olan kişilere bunun hatırlatılması gerekliliğinin hasıl olduğunu belirtti. Söz konusu hatalı paylaşımın ciddi bir mantalite problemi olduğuna vurgu yaptı.