O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Ev sahibi olmanın önemi, pandemi süreci içerisinde daha da çok anlaşıldı. Halk sağlığını korumak için alınan tedbirler kapsamında getirilen yasaklar ve kapanmalar sebebiyle, birçok insan geçici veya kalıcı olarak işini ve gelirini kaybetti. Hal böyle olunca zorunlu ihtiyaçları karşılamak bile büyük külfet haline geldi.

Konut Kredilerine Talep Artınca Bankalar Yarışa Başladı!

iş ev

Bu ihtiyaçların başında, ödenmesi gereken ev kiraları geliyordu. Kendi evinde oturanlar bir nebze rahat ederken, kira ödeyenler bir hayli zor duruma düştü. Bu zamandan sonra da kira yerine kredi ödeyerek kendi evinin sahibi olma fikri herkese cazip gelmeye başladı.

Konut kredilerine talep artınca bankalar arasında ciddi bir rekabet başladı. Bu rekabetten sıyrılıp çıkmak isteyen bankalar, faiz indirimleri, uzun vade süreleri gibi avantajlar sunarak müşterileri kendi bünyelerine çekmek için harekete geçti. Bu bankaların başında da Albaraka Türk geldi.

Albaraka Türk'ten Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Faizsiz Kredi Geldi!

albaraka türk

Albaraka Türk, Katılım Bankacılığı prensipleri gereği, kredi yerine finansman sağlayarak faiz uygulamasını ortadan kaldırıyor. Bunun yerine kar payı uygulaması ile bankacılık ürünleri sunuyor. Bu bankacılık ürünlerinin en başında da düşük kar oranı ve uzun vade avantajıyla Albaraka Türk konut finansmanı geliyor.

Albaraka Türk'ten kullanacağınız konut finansmanı için kar oranı %1,41 olarak belirlenirken, vade süresi 120 ayı buluyor. Bu avantajlı koşullarla Albaraka Türk'ten kullanacağınız 100 bin TL konut finansmanı için toplam geri ödeme tutarı 208.044,47 TL, aylık taksitler ise 1.733,72 TL oluyor.

Albaraka Türk Avantajları Saymakla Bitmiyor!

Albaraka Türk, ekspertiz değeri 500 bin TL'ye kadar olan evler için %90 oranında, 500 bin TL üzerindeki evler içinse %80 oranında finansman desteği sağlıyor. Şayet bir başka gayrimenkulünüz varsa, onu teminat olarak gösterip, yeni evinizim 0'ü oranında finansman desteğinden yararlanmanıza imkan sağlıyor.

Albaraka Türk konut finansmanına tüm Albaraka Türk şubelerinden, kimlik, gelir belgesi ve alınmak istenen evin tapusu ibraz edilerek başvurulabiliyor. Onaylanan finansmanınız, tapudaki devir tescil işlemlerinin tamamlanmasından hemen sonra satıcı hesabına aktarılıyor.

Ekspertiz değerinin 0'üne kadar finansman kullanma imkanı, düşük kar payı ve uzun vade avantajları ile birleşince herkes ev sahibi oluyor. Kira ödeme devri, çok geride kalıyor.