Avrupa, 20.yüzyılda olduğu gibi 21.yüzyılda da yine yaşlanan nüfus problemiyle mücadele ediyor. Avrupa nüfusunun yaşlanıyor olması Avrupa ülkeleri için ciddi bir istihdam sorununu da beraberinde getiriyor. Pek çok sektörde çalışacak personel bulmakta zorlanan Avrupa ülkeleri de ülke dışından istihdam yani genç nüfus göçü almaya çalışıyor. Bu ülkeler arasında Almanya ve İngiltere gibi ülkeler gelirken, işçi göçü konusunda ilk tercih edilen ülke Türkiye oluyor. Türkiye’de yurtdışında çalışmak isteyenler için çoğu Avrupa ülkesinde 4.500 Euro’dan başlayan maaşlarla iş fırsatları oluşturuyor.

Almanya’da 4.500 Euro Maaşlı İş İmkanı

Genç nüfus problemi yaşayan başlıca ülkeler arasında Almanya liderliğe oynuyor. Bu nedenle daha öncede Türkiye’den işçi göçü alımı yapmıştı. Almanya’da ciddi bir Türk nüfusunun oluşmasına neden olan Almanya ile Türkiye arasındaki işçi alımı, 2022’de de Türkiye’deki gençler için Almanya’da önemli iş fırsatları oluşturuyor.

Nitekim Almanya tarafından yapılan açıklamalara göre pek çok sektörde vasıflı veya vasıfsız işçi ihtiyaçları doğrultusunda Türkiye’den işçi alımı yapılacak. Üstelik Almanya’nın Türkiye’den yapacağı işçi alımlarında minimum 4.500 Euro’dan başlayan maaş desteği vaat ediliyor. Almanya, 2022 yılında yurtdışından 1.5 Milyon’dan fazla yeni işçi alımı yapacak. Bu çerçevede Türkiye’de yurtdışında çalışmak isteyenlere eşsiz bir fırsat oluşturuyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Almanya’da Hangi Mesleklere İş Fırsatı Var?

Almanya’nın yaşlanan nüfusu, Türkiye’den yapacağı işçi alımında çok geniş bir meslek skalası oluşturuyor. Yani Türkiye’den Almanya’ya çalışmak üzere gitmeyi düşünenlerin mutlaka belirli bir eğitim kriterine sahip olması gerekmiyor. Çünkü Almanya, temizlik görevlisi de dahil çok fazla vasıfsız işçi alımı da gerçekleştiriyor.

Bu çerçevede 2022 yılında Almanya’nın temizlik görevlisi ve fabrika işçisi statüsünde vasıfsız personel alımını çok fazla yapacağı belirtiliyor. Üstelik bu meslekler için Almanya’daki asgari ücretten daha yüksek maaş taahhüdü de veriliyor. Böylelikle Türkiye’den Almanya’ya çalışmak için gidenler 4.500 Euro maaş gibi oldukça yüksek kazanç fırsatı yakalıyor.
Almanya, doktor, mühendis gibi spesifik eğitim kriterleri taşıyan bazı meslekler içinde personel alımı yapıyor ki bu mesleklerde elde edilebilecek kazançların daha yüksek olduğu belirtiliyor.