Avrupa Birliği, 21.yüzyılda da ciddi bir nüfus yaşlanması problemiyle mücadele ediyor. Nüfustaki yaşlanmanın etkileri özellikle Pandemi döneminde çok daha güçlü şekilde kendisini hissettirdi. Almanya ve İngiltere gibi ülkelerdeki pek çok sektörde işleyiş durma noktasına geldi. Yaşanan soruna karşı çözüm oluşturmak isteyen Almanya hükümeti, 2022’de yurtdışından 1.5 Milyon işçi alımı gerçekleştirmeye karar verdi. Alınan karar Türkiye’deki yurtdışında çalışmak isteyenler için önemli bir fırsat oluşturdu. İşte Almanya’da minimum 5.000 Euro maaşla çalışma fırsatı sunan yeni işçi alımına ilişkin detaylar!

Almanya’dan 5.000 Euro Maaşla İşçi Alımı

Almanya, geçtiğimiz yüzyılda olduğu gibi 21.yüzyılda da ciddi bir nüfus yaşlanması problemiyle boğuşuyor. Sektörlerde çalışacak işçi bulmakta zorlanan Almanya, yurtdışından tam 1.5 Milyon yeni işçi göçü almaya karar verdi. Alınan bu karar Almanya’nın geçmişten gelen bağlantısı olan Türkiye’yi öne çıkartıyor. Özellikle Türkiye ağırlığında gerçekleştirilecek işçi göçü alımı, 2022 yılında milyonlarca kişiye Almanya’da çalışma fırsatı oluşturuyor.

Üstelik Almanya hem ilgi çekici arttırmak hem de mevcut iş kanunları kapsamında yurtdışından gelecek işçilere minimum 5.000 Euro maaş iş olanakları sunacak. Böylelikle, Türkiye’den Almanya’ya çalışmak için gidecek kişiler 5.000 Euro maaşla çalışma fırsatına sahip olabilecek.

Almanya’daki İş Fırsatları

Almanya, 2022 yılında yapacağı 1.5 Milyon işçi göçü alımını sadece eğitimli ve belirli şartları gerektiren mesleklere yönelik olarak yapmayacak. Yani doktor, mühendis gibi belirli bir eğitim şartı bulunan vasıflı sınıftaki personel ihtiyacının dışında vasıfsız işçi alımı da gerçekleştirileceği belirtildi. Bu kapsamda Almanya’ya çalışmak için göç etmek isteyen çok daha fazla kişinin imkanlardan yararlanabilmesine olanak sağlıyor.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Almanya’da uygulanan iş kanunu şartlarına göre gerçekleştirilecek yeni işçi alımında temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi ve inşaat işçisi gibi belirli bir eğitim kriteri gerektirmeye meslek grupları da bulunuyor. Böylelikle 2022 yılında Türkiye’den Almanya’ya çalışmak üzere gitmek isteyen ancak belirli bir eğitimi olmayan kişilerinde söz konusu yeni büyük işçi göçü alımı fırsatından yararlanabilmesi mümkün oluyor.