Çağımızda üretilen değerin sanat olduğuna bakılmaksızın sanatçı adıyla anılan birçok popüler isim mevcut. 1991 Yılında Ankara’ da dünyaya gelen, çok genç yaşta müzik dünyasına girerek, rap alanında şarkılar üreten ve zamanla ülkenin en önemli rap üreticilerinden biri olan Ömer Sercan İpekçioğlu’ nu, hayranları Ezhel olarak tanıyor. Rap müzik dinleyenlerin bu alanda en popüler üreticilerden biri olarak takip ettiği Ezhel, geçtiğimiz günlerde Eurovision açıklaması yaparak dikkatleri üzerine çekmişti.

Bu konuda yapılan tartışmalar henüz dinmemişken, Ezhel yaptığı bir Twitter canlı yayınında “ Kürdistan'ın başkenti Ankara’ dır, İstanbul’ dur “ dedi.Bu açıklamadan sonra özellikle sosyal medya da yoğun bir tartışma başladı. Ezhel’ in açıklamlarına destek veren çok sayıda kişiye karşılık, bu açıklamalara çok sert tepki gösteren birçok kişi bulunuyor. Yaşananların ayrıntılarını içeriğimizin devamında okuyabilirsiniz.

Ezhel Yine Gündemde

1991 yılında Ankara’ da hayata gözlerini açan ve başkent nidalarıyla Türkçe rap sahnesinin en ünlü isimlerinden biri haline gelen rapçi  Ömer Sercan İpekçioğlu ya da bilinen sahne ismiyle Ezhel, artık herkes tarafından tanınıyor ve şarkıları da dinleniyor. Son birkaç yıldır Almanya’ ya yerleşen Ezhel, sosyal medyayı çok aktif biçimde kullanıyor. Yine sosyal medya aracılığıyla yaptığı bir açıklamada, Eurovision sözü vererek dikkatleri üzerine çekmişti.

Eurovision Vaadi Sonrası Ortalık Karıştı

Bu açıklamaların hemen arkasında Twitter üzerinden bir canlı yayın gerçekleştiren Ezhel, bu yayında CAN Parti adıyla kendi partisini kuracağını söyledi.

Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor

Ezhel’ in Parti Kurmak İstediğini Söylemesiyle Birlikte Tepkiler Çığ Gibi Büyüdü

Twitter’ daki canlı yayınlar sırasında siyasetle ilgili gelecekteki vaatlerini açıklayan Ezhel, Kürt vatandaşların sorunlarına da değindi. Bu sırada “ Kürdistan’ ın başkenti Ankara’ dır, İstanbul’ dur " diyen Ezhel’ e çok yoğun tepkiler gecikmedi.
Yorumlardan bazılarını okuyucularımız için derledik;

  • "Bu vatanda yetişip, ünlü olup Türk’ ün başkentlerini etnik ayrımcılık sonucu çıkan Kürdistan safsatasına alet etmek nasıl bir aymazlıktır?"
  • "Zamanında tutuklanınca herkes ayağa kalkmıştı ama ne mal olduğu baştan belliydi."
  • "Norm Ender; “ Teröristler olmuş rapçi “ derken demek bunu kastediyormuş."
  • "Telefonun arkasına sığınıp Almanya’ ya kaçıp böyle cümleler kurabiliyorlar gerçek bir dava insanıysan ve hak savunmak istiyorsan şunu Türkiye sınırları içine gelip bir konser verip orada topluluğa söyler misin?"