Seçimler için geri sayım başlamışken siyaset gündeminin en önemli konularının başında tabi ki adaylık meselesi geliyor. Altılı masa görüşmelerini bütün hızıyla sürdürmeye devam ederken masanın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ise hala daha merak konusu. Öyle ki, bu yönde yapılan tahminler ve gözlemler, liderlerin sürekli yeni bir strateji izlemesine de neden olabiliyor. Son günlerde Meral Akşener'in yapmış olduğu açıklamalar ise kulislerde çok konuşulan konular arasında. Halk TV yazarlarından İsmail Saymaz' ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yapmış olduğu açıklamalara ilişkin yorumu ise oldukça önemli. İşte Saymaz'ın Mansuz Yavaş'a ilişkin adaylık tahmini ve detaylar!

Gönlünden Geçen Kılıçdaroğlu, Ama...

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in son konuşmasına yönelik dipnotları konu alan bir yazı kaleme aldı. Saymaz, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamanın aslında İYİ Partili bir grubun adaylık konusundaki görüşünü yansıttığını iddia ediyor. Buna göre Saymaz, 'İYİ Partili bir grup Mansur Yavaş’a adaylık için teklif ve telkinde bulundu' iddiası ile önemli bir tahminde bulunmuş oldu. Meral Akşener'in cumhurbaşkanlığı adaylığı için gönlünden geçen kişinin aslında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu ancak parti içinde bir damarın aynı fikirde olmadığını ifade etti.

Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

'Yavaş ve İmamoğlu sahneye çıkıyor'

İsmail Saymaz, Akşener'in yapmış olduğu açıklamalar ile daha önceden Kılıçdaroğlu'nun kenara çektiği Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı yeniden siyaset sahnesine aldığını ifade ediyor. Hatta İYİ Parti içerisinde bulunan bir grubun  CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş'a adaylık teklifinde bulunduğunu da belirten Saymaz, bu konuda da bir tahminde bulunuyor. Bu teklife ilişkin Saymaz, Mansur Yavaş'ın "Altılı Masa uzlaşırsa 'Evet' diyeceğini söylüyor. Yani Abdullah Gül stratejisi izliyor" şeklinde yazdı.

Hatta İsmail Saymaz yazısının devamında ise Ekrem İmamoğlu'na ilişkin öngörülerde bulundu. İmamoğlu hakkında "Birkaç aydır görevine odaklanması ve polemiklere girmemesi, yıldızını parlatsa da İmamoğlu, artık Kılıçdaroğlu'nu destekliyor. Adı Kılıçdaroğlu sonrasında CHP liderliği için anılıyor." dedi. Saymaz yazısında her iki belediye başkanının da adaylığını mümkün görmezken Akşener'in son aşamada partisindeki birlikteliği korumak adına adaylığı düşünebileceğini de belirtiyor.