PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Büyükşehir Belediyeleri tarafından çok çeşitli alanlarda ihtiyaç sahiplerine destek ödemeleri yapılıyor. Sağlanan destekler nakdi ve ayni olabildiği gibi, çeşitli konularda doğrudan eşya, giyecek ve erzak desteği şeklinde de olabiliyorlar. Her biri birçok dünya ülkesinden büyük olan İstanbul, Ankara ve İzmir gibi Büyükşehir Belediyeleri, her yıl ihtiyaç sahipleri için büyük miktarlarda bütçeler ayırıyorlar. Büyükşehir Belediyelerinin hangi yardımları hangi koşullarda sunduğunu sizler için inceledik.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Ödemeleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi SEDEP adı altında Sosyal ve Ekonomik Destek Programı uyguluyor. Tüm desteklerin bu çatı altından yapılması için başlatılan proje, şehir genelinde birçok ihtiyaç sahibine desteklerin ulaştırılmasında aracılık yapıyor. Sosyal Destek Kartı, Eşya desteği, Tersine Göç Desteği, İstanbul Halk Süt Desteği, İstanbul Halk Ekmek Desteği, Askıda Fatura, Aile Destek Paketi, Anne Bebek Destek Paketi, Eğitim Destek Paketi, Tablet Desteği, Yeni Doğan Desteği Paketi verilen destekler arasında yer alıyor.

Destekler için başvuruların yapılması, hak edişlerin alınması ve takip edilmesi konusunda, https://sosyalyardim.ibb.gov.tr, linkine ulaşabiliyorsunuz. Bu link aracılığıyla tüm başvurularınızı gerçekleştirebilir, destekleri ne zaman ve nasıl alabileceğinizi takip edebilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Destek Ödemeleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi, her yıl devasa oranda artan bir bütçeyle sosyal yardımlar yapmayı sürdürüyor. İhtiyaç sahiplerine gıdadan, kömüre, etten, ekmeğe kadar her türlü desteği sunan belediye, 4 tane olan Sosyal Yardım Merkezlerini il genelinde 36 adete yükseltmiş durumda. Belediyenin sağladığı yardımlar için başvurular bu merkezlerden yapılabildiği gibi, https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr linkine tıklayarak da gerçekleştirilebiliyor. Şehir genelinde yaşayan tüm vatandaşların başvuru yapabildiği destekler, ihtiyaç sahibinin durumuna göre birden fazla destekten faydalanabileceği şekilde hazırlanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Destek Ödemeleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destekler konusunda en yoğun hizmet sunan belediyeler arasında yer alıyor. Bayram öncesinde ihtiyaç sahibi olan ailelere bayram yardımı, 70 bin aileye olmak üzere 29.04.2022 tarihinde ulaştırıldı. Bunun yanında İzmir’de ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin, üniversitede okuyan çocuklarına verilen yıllık 3.200 TL’ lik yardımın 2. Ödemesi de Mart ayı sonunda gerçekleştirildi. Belediye, ihtiyaç sahiplerine çok çeşitli alanlarda destekler sağlıyor. Bu desteklerle ilgili bilgi almak ve başvuru yapmak için https://www.izmir.bel.tr/tr/ayni-ve-nakdi-yardimlar/910/4092 linkine tıklayabilirsiniz.