Seçim tarihi henüz belirlenmemesine karşın, çok yaklaşmasıyla birlikte tüm partilerde seçime yönelik alt yapısal çalışmalar yapılmaya da başlandı. Bu çerçevede AK Parti’ nin kalesi olarak bilinen Kızılcahamam ilçesinde, 150 kişi AK Parti’ den istifa ederek, daha önce ilçede 5. Parti konumunda bulunan CHP’ ye geçti. İstifa ederek CHP’ ye geçenler arasında 7 muhtar bulunuyor.

Bir önceki seçimlerde Kızılcahamam’ daki sonuçlar, CHP’ nin 5. Parti olarak seçimleri bitirdiği ve oylarının da 2.000’ i aşmadığı şeklindeydi. Bu sebeple ilçede seçime yönelik çalışmalar yapmakta olan CHP Ankara İl Yönetimi, bu geçile birlikte önümüzdeki seçimlerde Kızılcahamam’ da oylarını arttırmayı hedefliyor. CHP Ankara İl Başkanı Başdanışmanı Ömer Ünnü “ Cumhur İttifakı’nın bir önceki seçimde yüzde 75’e yakın oy aldığı yerde üye ve oy oranımız artacak ” dedi.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Seçim Transferleri Olmaya başladı

Gazete Duvar’ ın verdiği bilgilere göre, Kızılcahamam’ da bulunan 109 köyün muhtarı aranarak CHP’ye üye olması için ikna edilmeye çalışıldı. Kendileri üye olmayan muhtarların bulunduğu ancak bunların çocukları ya da eşlerini CHP’ ye üye yaptıklarını belirten Ünnü, “Bu istifa süreçleri çok zordu. Bundan sonra örgütlenme çalışmalarımız devam edecek. Bir önceki seçimde partimiz 30 bin seçmenden bin 700 oy almıştı. Hedefimiz burada yüksek ve AK Parti’den üye almaya devam edeceğiz” dedi.

CHP Seçim İçin Yoğun Çalışmalar Yapıyor

Siyasi etik tartışmaları da gündeme getiren bu yaklaşıma rağmen, partilerin birçoğu benzer yöntemlere başvuruyor. Özellikle partilerin zayıf oldukları bölgelerde bu türlü çalışmalar yürütmesi, eskiden beri sıklıkla karşılaşılan bir durum. CHP bu sefer seçimler öncesinde, diğer bölgelere zayıf olunan bölgelerde yoğun çalışmalar yürütüyor. Kızılcahamam örneğinde olduğu gibi, başka bölgelerden de yakın zamanda benzer örnekler görülmeye başlanacak gibi görünüyor. Öte yandan Ak Parti yetkilileri de konuyla ilgili başka çalışmalar yapıyor. Önümüzdeki seçimlerin önemi, buna benzer pek çok olayın yaşanacağını gösteriyor. Çeşitli istifalar ve parti değiştirmeleriyle, giderek daha sık karşılaşacağız gibi görünüyor. Kızılcahamam bu duruma ilk örneklerden biri oldu.