İhtiyaç sahibi aileler, bu yılda Ramazan’da unutulmadı. Devlet kurumlarının yanı sıra vakıflar, özel kuruluşlar ve hatta belediyeler tarafından ihtiyaç sahibi hanelere Ramazan yardımları yapılıyor. Belediyelerin yıl boyunca sürdürdükleri sosyal yardımları, Ramazan ayı ile birlikte bolluk ve zenginlik kazanıyor. İşte İstanbul ve Ankara gibi ülkemizin 2 büyükşehrinde Ramazan ayı boyunca yapılan sosyal yardımlar!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden(İBB) Ramazan Yardımları

Dünyanın en önemli metropolü İstanbul, yoğun nüfusuyla ülkemizin en büyük şehri konumunda da bulunuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise resmi rakamlara göre 16 milyonu aşkın vatandaşın yaşadığı İstanbul’da ihtiyaç sahiplerine sosyal yardımlar ulaştırmayı hedefliyor. İBB tarafından yıl boyunca gerçekleştirilen çok sayıda sosyal yardım projesi bulunuyor. Bu projeler kimi zaman ayni kimi zamanda nakdi nitelikte olabiliyor. 2022 İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları arasında kömür yardımı, süt yardımı, ilaç ve bakım yardımı, öğrenci yardımı ve erzak yardımı gibi pek çok farklı uygulama bulunuyor.

2022 Ramazana ayı boyunca da İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, kent genelinde kurulan “iftar çadırları” ile yardıma muhtaç vatandaşlarında Ramazan coşkusundan istifade edebilmeleri hedefleniyor. Ayrıca kent genelinde tespit edilen yardıma muhtaç ailelere yönelik olarak Ramazan kolisi yardımı da yapılmaya devam ediliyor. İBB “Sosyal ve Ekonomik Destek Programı(SEDEP)” ile İstanbul’da ihtiyaç sahibi aileleri desteklemeye devam ediyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2022 Sosyal Yardımları

Türkiye’nin başkenti Ankara’da da büyükşehir belediyesi tarafından kapsamlı sosyal yardımlar yapılmaya devam ediliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tam 36 Sosyal Yardım Başvuru Merkezi aracılığıyla kent genelindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara aktif şekilde ulaşabiliyor. Büyükşehir belediyesi tarafından sunulan sosyal yardımlar kapsamında ihtiyaç sahibi aileler; eğitim, yakacak, giysi ve gıda gibi hayatın her noktasındaki konularla ilgili olarak başvuru yapabiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB) tarafından yürütülen incelemeler çerçevesinde kent genelinde ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen hanelere de başvuru koşulu olmaksızın sosyal yardımlar ulaştırılıyor. Bunun için büyükşehir belediyesi ekipleri tarafından titiz çalışmalar yürütülüyor. Ankara’da ihtiyaç sahibi hanelere gıda yardımları, Ramazan koliler, giysi ve mutfak malzemeleri, kömür vb. niteliklerde ayni yardımlar yapılıyor. Ayrıca büyükşehir belediyesi tarafından nakdi yardımlarda bulunmaktadır.