Günümüzde konut kredileri başta olmak üzere pek çok borçlanma nedeniyle icra uygulamaları çok sık şekilde gerçekleştiriliyor. Bu durum ilgili kurumlar tarafından borç karşılığında konutun alınması şeklinde uygulanıyor. Türkiye’de çeşitli borçları nedeni ile icralık olan gayrimenkuller için Türkiye’nin ilan portalında satış ilanları açılıyor. Bu ilanlar sayesinde normal değerinin çok ama çok altındaki fiyatlara konutları satın alabilme imkanı sağlanıyor. İşte e-ihale ile konut satın almanın yöntemleri ve önemli koşulları!

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

E-İhale Nedir?

E-ihale sistemi günümüzde herkes için her alandaki ürünleri çok daha uygun fiyatlara satın alabilme fırsatı sunmasıyla birlikte oldukça popüler olmuştur. Özellikle tüm devlet kurumlarının altyapısında olduğu gibi ihale sisteminde altyapının dijitale aktarılmasıyla e-ihale platformu doğmuştur. İnternet üzerinden icralık dairelerin satışları gerçekleştiriliyor. Hem güvenilir olmaları hem de piyasanın çok altındaki fiyatlara satın alma fırsatı sunuyor olmaları da günümüzde vatandaşın ihtiyaç veya yatırım amacıyla e-ihale konut satış ilanlarına talep göstermesine neden oluyor.

Ankara Mamak’ta 3+1 Daire 190.000 TL

Ankara Gayrimenkul Satış İcra Dairesi tarafından “2021/321” esaslı konut satış ilanını yayınladı. Ankara’nın Mamak ilçesi Bahçelerüstü-İmar Mahallesi 36138 Ada, 1.Parsel, 1.Normal Kat, No:6 adresinde bulunan apartman dairesi 6 katlı binanın 1.katında yer almaktadır. Toplam kullanım alanı 88 metrekare olan apartman dairesinde doğalgaz altyapısı bulunuyor.

Yayınlanan satış ihalesinde muhammen bedeli 190.000 TL olarak belirlenmiştir. Konut satışı ihalesine katılmak ve teklif oluşturabilmek için kamu bankaları üzerinden 38.000 TL tutarındaki teminat bedelini yatırmak gerekiyor. Bu teminat bedelini yatırdıktan sonra ilan.gov.tr adresinde yer alan bu ilana teklif verilebilir. İlana teklif verebilmek için birinci satış günü 10.05.2022 tarihinin beklenmesi gerekiyor.

Ankara Keçiören’de 73 Metrekare Daire 210.000 TL

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan apartman dairesi 7 katlı binanın bodrum katında yer alıyor. Toplam 73 metrekare kullanım alanına sahip olan apartman dairesi 2+1 mimarisine sahiptir. 210.000 muhammen bedel ile satışa sunulan konut için birinci satış günü 30.06.2022 tarihi açıklanmıştır. İhaleye katılabilmek için %20 oranındaki yani bu ilan nezdinde 42.000 TL’yi kamu bankalarına yatırmanız gerekiyor.