Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Ankara’ da 10 yıl önce 22 yaşındaki Oğulcan Bertan Karaali ardından bir yıl sonra da 18 yaşındaki kardeşi Özgür Çağkan Barış Karaoğlu hakkında kayıp başvurusu yapılmıştı. Aradan geçen süre içerisinde aranan ancak haklarında herhangi bir bilgi ve ize ulaşılamayan 2 kardeş için, Savcılık talimat vererek dosyanın çözülmesini istemişti. Kurulan özel bir ekiple yapılan araştırmalar sonucunda, kardeşlerin öldürüldüğü sonucuna varıldı. Öldürme şüphesiyle 8 Ekim 2021 tarihinde kardeşlerin annesi Fahriye Güler, sevgilisi İbrahim Terzioğlu ve onun oğlu Arman Terzioğlu gözaltına alınmıştı.

Anneden Cinayet İtirafı Geldi

Oğulcan Bertan Karaali ve Özgür Çağkan Barış Karaoğlu’ nun anneleri Fahriye Güler, 10 yıl kadar önce birer yıl arayla oğulları için kayıp başvurusunu da yapmıştı. Bu süre boyunca bulunamayan kardeşleri için kurulan özel bir ekip, olayın cinayet olduğunu belirleyerek, şüphelileri gözaltına aldı. Gözaltına alınanlardan biri olan anne Fahriye Güler, ilk sorgusunda cinayeti itiraf etti.

51 Yaşında Fahriye Güler, sevgilisi olan 57 yaşındaki İbrahim Terzioğlu ve onun oğlu Arman Terzioğlu ile birlikte, bir yıl arayla oğullarını öldürdüklerini ve gömdüklerini itiraf etti. Öldürülen çocukların Ankara’ nın Ayaş ilçesi Ortabereket Mahallesi’ nde bulunan bir hobi bahçesine gömdüklerini itirafında belirtti. İtiraf sonrasında adreste yapılan kazıda, kardeşlerin kemiklerine ulaşıldı. Bu bulgu sonrasında, gözaltına alınmış olan 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Soruşturma Sonrası Dava Açıldı

Devam eden soruşturma tamamlandıktan sonra, Savcılık tarafından açılan dava sonuçlandı. Savcılık “ Canavarca hisle adam öldürmek “ suçundan 3 şüpheli için ikişer defa ağırlaştırılmış müebbet cezası talep etti. Ankara Batı 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşma sırasında tutuklu sanıklar olan Fahriye Güler, İbrahim Terzioğlu ve Arman Terzioğlu ile avukatları hazır bulundular. Sanıklardan İbrahim Terzioğlu hazırlık aşamasında verdiği ifadenin değiştirildiğini belirterek, savunmasının dikkate alınmasını talep etti. Olayla ilgili suçu olmadığını belirten Terzioğlu, davadan beraatini istedi.
Sanıklardan İbrahim terzioğlu’ nun oğlu Arman Terzioğlu da savcının iddianameyi mütalaa olarak sunduğunu öne sürerek, “Lehimize olabilecek delillere ne iddianamede ne de mütalaada yer verilmedi. Suçsuz olduğum en başında beri herkesin malumudur, bu nedenle beraatimi istiyorum” dedi.

Anne Fahriye Güler İfadesinde Israr Etti

Anne Fahriye Güler’ se çocuklarının kendisine şiddet uyguladığını ve bu durumu sevgilisi İbrahim Terzioğlu’na anlattığını belirterek, “Olay tarihinde İbrahim’in getirdiği uyku ilacını Barış’a verdim ama kafasına demirle vurmadım. Çocuğun öldürüldüğünü keşifte öğrendim, Barış’ı canice hisle öldürttüğüm belirtilmişse de bunu kabul etmiyorum. Diğer oğlum Oğulcan ise 16 Şubat 2010’da evden ayrıldı, bir daha kendisinden haber alamadım, ölümüyle ilgili bilgim yoktur” ifadelerini kullandı.

Yapılan savunmaları dinleyen mahkeme, sonrasında kararını açıkladı. Açıklanan karara göre sanık İbrahim Terzioğlu’na, iki kardeşi “ tasarlayarak kasten öldürmek “ suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, anne Fahriye Güler’ e “ öldürmeye azmettirme “ suçundan 48 yıl, Arman Terzioğlu’ na ise Özgür Çağkan Barış Karaoğlu cinayetine yardım ettiği gerekçesiyle 20 yıl hapis cezası verdi.