Ev sahibi olmak isteyenler için önemli fırsat kamu bankası Halkbank’tan geldi. Halkbank, 2022 yılında gayrimenkul sektöründeki fahiş konut fiyat artışlarından etkilenmeden uygun fiyatlara ev sahibi olma fırsatı sunuyor. Halkbank, icradan gelen konutların satışını açık arttırma usulünde gerçekleştiriyor. Üstelik Halkbank konut satışında uygun fiyat ve avantajlı ödeme koşullarından yararlanılabiliyor. Peki Halkbank konut satışı nasıl yapılıyor? Halkbank’tan konut nasıl alınır? Detayları haberimizde!

Halkbank’tan Konut Satışı

Halkbank, bankadaki borçlar çerçevesinde icradan gelen konutların satışını gerçekleştirmeye devam ediyor. Bankacılık mevzuatı gereğince bir banka, bankacılık hizmeti dışında farklı bir faaliyet gösteremez. Bu nedenle her banka gibi Halkbank’ta özellikle konut kredisi başta olmak üzere tüm banka borçları dolayısıyla icradan gelen konutları ihale usulünde satışa sunuyor.
Halkbank konut satışı işlemleri “Halkbank Gayrimenkul” aracılığıyla gerçekleştiriliyor. İcradan gelen gayrimenkul satışlarının gerçekleştiriliyor olması fiyatlarında oldukça makul seviyede olmasına neden oluyor. Öyle ki vatandaşlar başkent Ankara’da dahi 190.000 TL’den başlayan fiyatlarla ev satın alma şansını yakalıyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Halkbank’tan Konut Nasıl Alınır?

Uygun fiyatlara sahip olan konutları satın almak isteyenlerin, düzenli olarak Halkbank Gayrimenkul resmi web sitesini takip etmesi gerekiyor. Banka tarafından bu platformda yayınlanan güncel konut satış ilanlarına teklif verilebiliyor. Ancak ilgili ilana teklif verebilmek için öncelikle ilan özelinde belirtilen teminat bedeli tutarının Halkbank şubeleri aracılığıyla yatırılması gerekiyor. Teminat bedeli ödemesini yapanlar, ihale süresi boyunca ilgili ilanda teklifler verebiliyor. İhale süresi sona erdiğinde en yüksek teklife sahip olan kişi olarak Halkbank’ın sattığı konutu satın alma hakkını elde edebiliyor. Üstelik bu aşamada 240 aya varan vade, gelir ve kredi notuna göre düzenlenen faiz oranıyla ile Halkbank konut kredisi desteğinden de yararlanılabiliyor.

Halkbank’tan Ankara’da 100 Metrekare Daire 190.000 TL

Halkbank, 2022 Eylül ayında Ankara’nın Beypazarı ilçesi, Ayvaşık Mahallesi Karapınar Küme Evler Sitesi Termal Şehir Akropol Sitesi adresinde bulunan apartman dairesini satışa sundu. 100 metrekare ve 2+1 olan apartman dairesine teklifleri 190.000 TL başlangıç bedeli üzerinden alıyor. İlana teklif vermek için ise sadece 5.700 TL teminat bedeli ödenmesi gerekiyor.

Halkbank’tan Bursa’da 89 Metrekare Daire 285.000 TL

Halkbank, Bursa’nın Yenişehir ilçesi Gündoğan Mahallesi Dere Sokak No:23/1 adresinde bulunan apartman dairesini satışa sunuyor. Daire 89 metrekare ve 3+1 mimari özelliklere sahiptir. Konut satışına teklif vermek isteyenler 8.550 TL tutarında teminat bedelini ödüyor. Ayrıca ihale başlangıç bedeli 285.000 TL olarak duyuruldu.