Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

2022 yılında pek çok sektörde olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de fiyatlar adeta uçtu. Vatandaşın ev sahibi olma hayallerini başka bahara ertelemek zorunda kalmasına neden olan fiyat artışları tüm Türkiye genelinde görülüyor. Gayrimenkul sektöründe yaşanan pahalılık ortamında vatandaşlar uygun fiyata ev sahibi olma şansını da yakalıyor. Halkbank, 2022 yılı konut fiyatlarından etkilenmeden, çok uygun fiyatlara herkesin ev sahibi olabilmesini sağlıyor. Peki Halkbank konut satışı nasıl yapılıyor? Halkbank’tan konut nasıl alınır? Şartları neler?

Halkbank’tan Konut Satışı

Türkiye’nin kamu bankacılığı kuruluşlarından Halkbank, 2022 yılında icradan gelen konutların satışını açık arttırma usulünde yapmaya devam ediyor. Hatta bu konuda işleyişi kolaylaştırmak ve daha fazla kişinin faydalanmasını sağlamak üzere “Halkbank Gayrimenkul” kuruluşu aracılığıyla “halkbankgayrimenkul.com.tr” web adresini faaliyete aldı.
Halkbank konut satışlar bu web sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor. Sık sık yeni konut satış ilanlarının eklendiği Halkbank konut satışında, Türkiye’nin 81 ilinden konut ilanları bulunuyor.

Halkbank Konut Satışı Nasıl Yapılıyor?

Bankadan icralık konut satışları 21.yüzyılda vatandaşların uygun fiyatlara ev sahibi olabilmesini sağlıyor. Bu kapsamda Halkbank tarafından da konut satışları yapıyor. Halkbank konut satışları açık arttırma usulünde gerçekleştiriliyor. Halkbank Gayrimenkul resmi web sitesine yeni konut satış ilanları giriliyor. Bu ilanlardan en uygun olanını teklif vermek isteyenler ise Halkbank’a söz konusu ilanda belirtilen teminat bedelini yatırıyor.

Teminat bedeli ödemesini yapanlar, ilandaki ihale süreci boyunca yeni teklifler verebiliyor. İhale süresi sonunda en yüksek teklife sahip olan kişi konutu satın alma hakkını kazanıyor. Bu noktada dilerse Halkbank’ın düşük faizli ve uzun vadeli konut kredisinden de destek alabiliyor.

Halkbank Güncel Konut Satışı

Halkbank tarafından sık sık güncel konut satış ilanları eklenmeye devam ediliyor. İşte 2022 Eylül ayında Halkbank Gayrimenkul tarafından yapılan güncel konut satış ihalelerinden birkaçı!

  • İstanbul Büyükçekmece ilçesinde 78 metrekare 2+1 aparman dairesi 1.100.000 TL başlangıç bedeliyle satışta. 33.000 TL teminat bedeli bulunan ilan teklif almaya devam ediyor.
  • Ankara’nın Beypazarı ilçesinde 100 metrekare 2+1 apartman dairesi 190.000 TL başlangıç bedeliyle satışta. 5.700 TL teminat bedeli bulunan ilana teklif verilebiliyor.
  • Ankara’nın Beypazarı ilçesinde 120 metrekare müstakil ev 245.000 TL başlangıç bedeliyle satışa sunuluyor. İlana teklif vermek için 7.350 TL tutarındaki teminat bedelinin ödenmesi gerekiyor.