Antalya Organize Sanayi Bölgesi yeni arazilerin devriyle 43 hektar daha büyüyecek ve tesislerin tamamlanmasıyla 2 bine yakın ek istihdam yaratılacak.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından OSB 5. Genişleme sahası içinde kalan Çıplaklı köyü vatandaşlarının bir kısmı daha kendilerine ait arazilerin tapularını OSB Yönetimine devretti.

Antalya Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı tarafından 2018 yılında kamulaştırma işlemleri tamamlanan 43 hektar alanın 24,5 hektarı vatandaşların rızası ile satın alınmıştı. Son olarak Çıplaklı köyünde 4 aile 12,6 dönüm arazinin tapularını Antalya OSB yönetimine devretti. Böylece Antalya OSB 5. Genişleme alanında köylülerin rızası ile satın alınan arazi miktarı 258,7 dönüme ulaştı.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, köylülerin tapularını devir töreninde yaptığı konuşmada, geriye kalan 171,8 dönüm arazinin OSB sınırlarına dahil edilmesi için görüşmelerin sürdüğünü, hak sahipleri ile anlaşmaya varma konusunda önemli adımlar atıldığını bildirdi. Bahar, şunları kaydetti.

‘’Bu süreçte en önem verdiğimiz şey, rızadır, vatandaşlarımız ile helalleşebilmektir. Bu arazilerin büyük bir çoğunluğu kişilere atalarından kalmış ya da büyük bir emeğin karşılığında elde edilmiştir, dolayısıyla da manevi değeri yüksektir. Böylesine değerli olan bir şeyi sahibinin rızası olmadan, karşılıklı helalleşmeden devralmak, insani değerler ile bağdaşmaz. Bu süreci komşularımızı mağdur etmeden, gönüllülük esası ile sonuçlandıracağız.’’

Yeni alanların devriyle sanayi parsellerinin istihdama önemli katkılar sağlayacağını ifade eden Bahar, şöyle konuştu:

‘’Sözkonusu alanda 15 yeni sanayi parseli planlıyoruz. Böylece yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlanacak. Bu potansiyel öncelikle Döşemealtı ilçesine ve burada yaşayanlara yarar sağlayacaktır. Organize sanayi bölgemiz ne kadar çok büyüyüp güçlenirse bu Antalya’nın yararınadır. Pandemi döneminde sanayi üretiminin ne kadar önemli olduğunu hep birlikte, bir kez daha tanıklık ettik. Sanayi sektörünün hizmetine sunulacak her enstrüman katma değer olarak milletimize geri dönmektedir. Söz konusu arazilerde yükselecek yeni fabrikalar da aynı amaca hizmet edecektir.’’ ( Ajans Bizim )