Araç sahibi olmak isteyenlere büyük müjde: Ziraat Bankası elindeki araçları piyasa fiyatının yarısına satışa çıkarıyor!

Pandemi koşulları bir araç sahibi olmanın önemini artırdı. Önceleri toplu taşımacılık kullanmak tercih edilirken şimdilerde kişisel araçlarla seyahat etmek önem kazandı. İnsanların sağlıklarını korumak için toplu taşımacılıktan vazgeçerek kişisel araçlarıyla seyahat etmeye başlamaları, araç sahibi olmanın ne denli olduğunu hepimize bir kere daha hatırlattı.

Bir aracı olanlar pandemi sürecinde biraz daha şanslıydı. Aracı olmayanlar ise araç almanın en uygun yolunu araştırmaya başladı. Ancak mevcut koşulların ekonomik durumları bir hayli geriletmesi sebebiyle birçok kişinin araç alma isteği hayal olarak kaldı. Tam bu aşamada Ziraat Bankası vatandaşa el uzattı.

Ziraat Bankası Elindeki Araçları Uygun Fiyata Satıyor!

ziraat bankası

Ziraat Bankası'ndan, herkesi araç sahibi yapacak bir hamle geliyor. Elindeki araçları satışa çıkaran Ziraat Bankası, piyasa fiyatının neredeyse yarısı kadar fiyat veriyor. Bunun sebeplerinin başında ise diğer bankalar gibi Ziraat Bankası'nın da KDV mükellefi olmayışı geliyor. KDV yükü altına girmeyen Ziraat Bankası, müşterilerine de bu yükü yansıtmıyor.

Bu duruma ek olarak, mevzuatları gereği bankalar farklı alanlarda ticari faaliyetler gösteremiyor. Bu yüzden ellerindeki araçları satışa çıkarmadıkları sürece sermaye olarak kaydetmeleri gerekiyor. Bir diğer sebep de nakit akışını sağlayabilmek için batık kredi sorununu çözerek ellerindeki araç ve gayrimenkulleri nakite çevirme zorunluluğu oluyor. Hal böyle olunca diğer bankalar gibi Ziraat Bankası da elindeki araçları uygun fiyatlarla satışa çıkarıyor.

Ziraat Bankası Tarafından Satılan Araçları Almak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

ziraat

Ziraat Bankası, araçları kendi sitesi üzerinden online ihale yöntemiyle satışa sunuyor. Ziraat Bankası tarafından satışa çıkarılan araçlardan birine sahip olmak için öncelikle almak istenilen aracın belirlenmesi gerekiyor. Sonrasında ise en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek, ekspertiz raporu ile belirlenen muhammen bedelin %5'i kadar teminat yatırmak ve araç satış sözleşmesini imzalamak gerekiyor.

Bu prosedür tamamlandıktan sonra cep telefonunuza, ihaleye katılmak için kullanacağınız bir şifre geliyor. Bu şifre ile Ziraat Bankası resmi web sitesine girip araç satışı sayfasına üye olmanız ve beğendiğiniz araca teklif vermeniz yetiyor. Araç banka tarafından belirlenen süre boyunca tekliflere açık kalıyor. Süre sonunda en yüksek teklifi veren kişi aracı almaya hak kazanıyor.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli