Araba almak istiyorsunuz ancak bunun için yeterli nakde sahip değilseniz bankaların taşıt kredileri imdadınıza yetişebilir. Belirli bir faiz oranında 48 aya varan vadelerle bankaların taşıt kredilerinden yararlanarak dilediğiniz sıfır ya da ikinci el araca sahip olabilirsiniz. İşte en uygun faiz oranı ile taşıt kredisi sunan bankalar ve kredilendirme şartları!   

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Akbank

akbank-23

Hayalinizdeki sıfır ya da ikinci el aracı satın alabilmek için yararlanabileceğiniz en uygun faiz ve geri ödemeli taşıt kredilerinden birisi Akbank’a ait. %1,53 faiz oranı ile alabileceğiniz Akbank taşıt kredisi için belirlenen maksimum geri ödeme süresi ise 48 ay.

İş Bankası

iş bankası-19

Ekonomimizin en eski ve en köklü bankalarından birisi olan İş Bankası da avantajlı geri ödeme süreleri ve uygun faiz oranları ile araç almak isteyenler için önemli bankalardan birisi. İş Bankası’nın 48 ay vade ile sunmuş olduğu taşıt kredisi faiz oranı %1,54.

Yapı Kredi

yapı kredi-16

%1,54 faiz oranı ve 48 ay vade süresi ile taşıt kredisi sunan bankalardan birisi de Yapı Kredi. Size en yakın şubeye giderek ya da Yapı Kredi mobil veya internet bankacılığı kanallarından birisini kullanarak taşıt kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti BBVA

garanti bbva-3

Garanti BBVA da, yeni bir araç almak isteyenler için oldukça cazip taşıt kredisi sunan bankalardan birisi. Banka, sıfır kilometre araçlarda nihai fatura değerini baz alırken, ikinci el araçlarda ise aracın kasko değerini baz alıyor. Maksimum 48 aya varan vadeler karşılığında bankanın talep etmiş olduğu faiz oranı ise %1,62. Uygulanan vadeler ise şu şekilde:

  • Araç bedeli 120.000 TL ve altında olan araçlar için maksimum vade  48 ay,
  • 120.000,01 TL – 300.000 TL aralığında olan araçlar için maksimum vade 36 ay,
  • 300.000,01 TL – 750.000 TL aralığında olan araçlar için maksimum vade  24 ay ve
  • 750.000 TL üzeri olan araçlar için ise maksimum vade 12 aydır. 

Taşıt Kredisi İçin İstenen Belgeler

Bankaların taşıt kredisi için talep ettikleri belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Nüfus cüzdanı                                  
  • Gelir belgesi     
  • Ücretli çalışanlar için: Bordro ya da gelir yazısı
  • Emekliler için: Emekli tanıtım kartı ve emekli aylığı tahsis belgesi ya da emekli maaşınızı gösteren banka hesap cüzdanı.