Türkiye genelinde karayollarında OGS yerini 2022 başı itibariyle tamamen HGS’ye bıraktı. Ücretli otoyol ve köprülerdeki gişelerde meydana gelen trafik yoğunluğunun önüne geçmek ve araç sürücülerine kolaylık sağlamak için geçilen HGS’de etiket alınması gerekiyor. Yapı Kredi Bankası, yeni HGS etiketi alacak sürücülerine ücretsiz HGS geçişi yapabilme imkanı sunuyor. Peki Yapı Kredi Bankası’ndan HGS etiketi nasıl alınır? Yapı Kredi HGS ücretsiz geçiş kampanyasının detayları neler?

Yapı Kredi’den HGS Gişelerinde Ücretsiz Geçiş Fırsatı

Yapı Kredi Bankası, Türkiye genelindeki ücretli otoyol ve köprülerde geçiş yapılan HGS gişeleri için HGS etiketi satışı gerçekleştiriyor. 2022 yılı itibariyle tamamen köprü ve otoyollardaki “Otomatik Geçiş Sistemi(OGS)” gişeleri, yerini “Hızlı Geçiş Sistemi(HGS)” gişelerine bıraktı. Bu nedenle ücretli otoyol ve köprüleri kullanacak araç sürücülerinin HGS etiketi almaları gerekiyor.

Yapı Kredi Bankası ise aracı için yeni HGS etiketi alımını kendisinden yapanlara HGS gişelerinden 1 defa ücretsiz geçiş yapabilme hakkı sunuyor. Yapı Kredi Bankası tarafından düzenlenen kampanya çerçevesinde yeni HGS etiketi alımını 30.06.2022 tarihine kadar Yapı Kredi’den yapanlara 1 adet ücretsiz geçiş hakkı veriliyor.

Yapı Kredi Ücretsiz HGS Geçiş Kampanyası Koşulları

Yapı Kredi Bankası’nın HGS gişelerinden 1 adet ücretsiz geçiş kampanyasından yararlanabilmek için 30 Haziran’a kadar yeni HGS etiketinin Yapı Kredi’den alınması gerekiyor. HGS etiketini 30 Haziran’a kadar Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi İnternet Şubesi, Yapı Kredi İletişim Merkezi veya Yapı Kredi şubelerinden alanlar, kampanyadan yararlanabiliyor.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Kampanya kapsamında Yapı Kredi’den 30 Haziran’a kadar HGS etiketi alımını gerçekleştiren araç sürücülerinin 31.07.2022 tarihine kadar HGS gişelerinden yapacakları 4 geçişten 1 tanesini ücretsiz olarak gerçekleştirebilecek. Kampanya kapsamında ücretsiz geçiş hediyesinde geçiş tutarı 50 TL’ye kadar olabiliyor. Yani 31 Temmuz’a kadar kampanyaya uygun şekilde HGS gişelerinden yapılacak 4 geçişten 1 tanesinde 50 TL’ye kadar ücretsiz geçiş yapılabiliyor.

Yapı Kredi’den 30 Haziran’a kadar yeni HGS etiketini alan araç sürücülerinin HGS gişelerinden geçiş yapmadan önce SMS ile kampanyaya katılmaları gerekiyor. Kampanyaya katılabilmek için “HGSODUL” ve “Müşteri Numarası” bilgilerini aralarında bir boşluk olacak şekilde yazdıktan sonra “4454” numarasına SMS göndermelidir.