Bugüne kadar birçok yerde yaşanan pitbull şiddeti vakaları, bu konuda insanları adeta ikiye bölüyor. Bir yandan pitbull sahibi olmak isteyenlerle diğer yandan pitbull şiddetinden korkanlar bu konuda farklı yönde düşünüyorlar. Ancak gerçekten de küçük büyük demeden bugüne kadar birçok kişiye saldıran pitbullar bu konuda herkese korku salmaya da devam ediyor. Ülkemizde de çok defa yaşanan pitbull dehşeti vakaları son olarak İngiltere'de yaşandı. Sosyal medyada da yayınlanan görüntülerde görünen bu korkutucu olay İngiltere'de yaşandı. Gündem olan görüntülerde, köpek dostlarını gezdiren kadınların, bir pitbull tarafından saldırıya uğradıkları görülüyor. İşte İngiltere'de yaşana nkorku dolu anlara ilişkin detaylar!

Bir Pitbull Vakası Daha!

Dün İngiltere'de yaşanan bir olayla yeniden gündeme gelen pitbull vakaları, yeniden bu tartışmaların gündeme gelmesine de neden oldu. Sosyal medyadaki paylaşımlarla herkesin gündemine oturan olay İngiltere'de meydana geliyor. Köpek dostlarını gezdiren kadınlar, bu esnada bir pütbullun saldırısına maruz kaldı. Hatta görüntülerde görünen kadın, gezdirmiş olduğu köpek dostunu gezdirirken köpeğini pütbulldan korumaya çalışıyor. Ancak daha sonra köpeğini korumaya çalışırken başarılı olamadığı için bacağını pitbullun güçlü çenesine kaptırır. Bu esnada etrafta bulunan bir restoranda çalışan bir kişi olayı duyunca hemen olayın yaşandığı yere geliyor ve olaya müdahale ediyor. Olay yerine gelen adam, kadının bacağını pitbullun çenesinden zar zor kurtarmayı başarıyor.

Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Bacağını Zor Kurtardı

Köpekleri ile birlikte yürüyüşe çıkan kadınlar, köpek dostlarını gezdirirken bir anda bir pitbull saldırısına uğradılar. Neye uğradığını şaşıran kadınlar köpeklerini korumaya çalışırken, kadınlardan birisi ayağını pitbulla kaptırdı. Bu arada çevredeki restoranlardan birisinde bulunan bir çalışan, olayı duyar duymaz pitbullun olduğu yere gelerek kadına yardımcı olmaya çalıştı. Aşçının yardıma koşmasıyla kadın pitbullun saldırısından kurtulmayı başardı. Bulldog ve bazı Terrier cinsi köpeklerin çiftleştirilmesi ile elde edilen pitbull, köpek cinsleri içinde en vahşisi olarak biliniyor. Vahşiliği ve saldırganlığı ile bilinen bu köpek cinslerine karşı bugüne kadar birçok olay meydana geldi. Sosyal medyada da ortaya çıkan videolarla birlikte pitbull köpekler sürekli gündeme gelmeye devam ediyor.