Bir dönem Türkiye’ sinin seks ve avantür filmlerle anıldığını, 80’ li yılların bu tür filmlerle geçirildiğini çoğu genç okuyucumuz bilmiyordur belki de. Bu yılların en önemli figürlerinden birininse, 70 tane erotik filmde yer alan Aydemir Akbaş olduğunu bilmeyen birçok kişi bulunuyor.

Yeşilçam’ da yıllarca yer almış olan usta oyuncu Aydemir Akbaş’ ın 70 tanesi erotik toplam 127 filmde aldığı, 8 filmde yönetmenlik yaptığı, 33 dizi senaryosu yazdığı ve 30 tane de tiyatro oyununda rol aldığı pek çok kişi tarafından bilinmiyor.
Yakın bir zamanda Aydemir Akbaş,  eşi Beyhan Hanım için "Eşim Beyhan'a bir şey olsa hemen bir 20' lik alırım" sözleriyle sosyal medya ve gündemi bir hayli meşgul etmişti.

Birkaç gün önce Armağan Çağlayan’ ın hazırladığı programa katılan Aydemir Akbaş, rol aldığı erotik filmler döneminde, karısının nasıl tepki verdiğiyle ilgili çok ilgi çekecek yanıtlar verdi.

Eşiniz Sizi Kıskanmıyor muydu?

Programda Armağan Çağlayan, " Seks avantür filmlerinde oynarken evli miydiniz? Hanımınız (Beyhan Akbaş) kıskanmıyor muydu sizi? " şeklinde bir soru sordu.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Aydemir Akbaş “ Tabii. Keşanlı zamanında evlendim, hiç kıskanmaz. Lafını bile etmezdi filmlerin. Ama bana bir şey söylerdi; erkeksin, erkeklerin uçkuru atar. Sen de bir gün yapacaksın çaresiz ama duymayayım, hastalık kapma, benim üstümde biri olsun derdi “ dedi.

Aydemir Albaş çok zeki biri olduğunu, bir dönem Fatma Girik ve Nükhet Duru ile birlikte çalıştıklarını ve onlarla hemen çok iyi arkadaşlıklar kurduğunu söyledi. Bu arkadaşlıkların zamanla dostluğa da dönüştüğünü söyleyen Akbaş, bu sayede filmlerde rol bulabilmek kendisi için sıkıntısı yaşamamış. Erotik filmler döneminin en ikonik ismi olan Aydemir Akbaş, eşi Beyhan Hanım’ la 2 defa evlenip boşanmış ve 3 defa da evlenmişti. Beyhan şimdi Demans rahatsızlığından mustarip ve kız kardeşinde yaşamını sürdürüyor. Beyhan Hanım ile Aydemir Akbaş arasındaki bu ilişki, uzun yıllardır Akbaş hayranları tarafından ilgiyle takip edilen bir konuydu.  İki defa boşanıp, 3 defa evlenen çiftin bu özel ilişkisi, her dönemde ilgi görmeye devam ediyor gibi görünüyor.