O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Çanakkale 1915 köprüsü açılmasıyla birlikte, Çanakkale’ nin birçok ilçesinde konut ve arsa fiyatları da sürekli artış gösteriyor. Henüz köprünün yapılma fikri ortaya çıktığından bu yana, köprünün çevre yollarının geçtiği pek çok bölgede değerleneceği düşüncesiyle arsa ve konut yatırımı başlamıştı. Bu talep süratli bir şekilde bölgede arsa ve konut fiyatlarını zaten sürekli olarak arttırmıştı. Ancak köprünün açılmasıyla birlikte, İstanbul ile Çanakkale arasının 2.5 saat gibi bir süreye inmesi, özellikle İstanbullulardan yoğun bir talebin ortaya çıkmasına neden oldu. Yatırımlık arsa ve konutlara yoğun talep ortaya çıkınca, kısa sürede fiyatlarda % 100 civarında yeniden artış gösterdi. Uzmanlar, artışın giderek daha da fazla olacağı görüşünde birleşiyor.

Lapseki, Biga ve Çan ilçelerinde Fiyatlar Artıyor

Yoğun talebin Çanakkale’ nin güzide ilçeleri Lapseki, Biga ve Çan ilçelerinde yoğunlaşması, bu bölgedeki arsa ve konut fiyatlarının da durmaksızın yükselmesine neden oluyor. Talebin yeni başladığını belirten uzmanlar, giderek artan talebe orantılı bir şekilde fiyatlarında daha fazla yükseleceği konusunda hemfikir. Bölgenin muhteşem doğasının özelliklerinin yanında, turizm bölgesi olması, Kaz Dağlarının eşsiz havasının sağlık açısından değeri zaten bölgenin benzeşiz avantajlarıydı. Ancak şimdi birde bu benzersiz özelliklere İstanbul’ dan sadece 2.5 saatte ulaşılmasının mümkün hale gelmesi gibi büyük bir avantaj daha ortaya çıktı. Çanakkale 1915 Köprüsünün çevre yollarının geçtiği bölgeler, en fazla değer kazanan bölgeler olmakla birlikte, şehrin genelinde fiyat artışı söz konusu. Üstelik bu artışın henüz daha başlangıç olduğu konuşuluyor.

Yatırımcılar Fiyatların Artışında Etkili

Aynı zamanda fiyatların yükseleceği öngörüsü, konut ve arsa gibi emlak yatırımları yapanlar için yeni bir konu değil. Henüz köprünün temelleri atılmadan önce bile yatırım için bölgeden arsa ve konut toplanmaya başlamıştı. Zaman içerisinde bu ilgi arttı ve ilgi artışına bağlı olarak zaten bölgede fiyat artışı yaşanıyordu. Köprünün açılmasıyla birlikte, bireysel emlak talebinin yanında, yatırımcıların talebinde de yoğun bir artış oldu. Bu durum bölgenin de hızlı bir gelişim seviyesi yakalamasına ve nüfusunun da giderek artmasına da yol açıyor. Dolayısıyla bölge şu anda yatırım amacıyla arsa ve emlak almak için en ideal bölgelerden biri haline dönüştü.