Evlerin vazgeçilmez tekstil ürünlerinden birisi olan tül perdeler, işlevsel olarak kullanımının yanı sıra odalarımızın estetik açıdan da tamamlanmasını sağlayan en temel dekoratif araçlardan birisi. Ancak tül perdelerle ilgili en önemli sorunların başında ise temizliği geliyor. Her zaman yapmış olduğunuz yıkama tekniklerini uyguluyor olsanız bile tül perdelerinizi n yeterince beyazlamıyor oluşunu görmeniz oldukça doğal. Çünkü bu sorun birçok kişinin başına gelen sevimsiz bir durum diyebiliriz. Ama bu konuda yine de farklı çözüm yöntemleri mümkün. Eğer siz de ilk hali gibi bembeyaz tül perdelere ulaşmak istiyorsanız işte sizin için bazı püf noktaları!

Toz Şeker Kullanmayı Deneyin!

Toz şekerle tül perdelerinizi beyazlatmak, son derece doğal ve bir o kadar da kolay bir yöntem. Bunun için yapmanız gereken tek şey perdelerinizi her zaman yıkamış olduğunuz ayarda çamaşır makinenize yerleştirmek ve üzerine 2 tatlı kaşığı kadar toz şeker eklemek. Fakat toz şekeri deterjan bölümüne değil doğrudan tül perdelerin üzerine ilave etmeyi sakın unutmayın.

Sirke ile Perdeleriniz Bembeyaz

Mutfaktaki kullanım alanlarının yanı sıra temizlik ve kişisel bakım gibi birçok alanda kullanılan beyaz sirkeyi tül perdelerinizi beyazlatmak için de kullanabilirsiniz.  Bunun için öncelikle perdelerinizi çamaşır makinenize yerleştirin ve makinenizin deterjan gözüne bir ölçü kadar beyaz sirke ekleyin. Sonuç hem beyaz hem de yumuşacık perdeler olacak.

Kaya Tuzu ile Tül Perde Temizliği

Tül perdelerinizi beyazlatmanın bir diğer yolu da kaya tuzu. Bunun için perdelerinizi yıkamadan bir gece öncesinde içinde kaya tuzu bulunan suya koyarak bir gece boyunca bekletmelisiniz. Ardandan da normal bir şekilde makinenizde yıkama yapabilirsiniz. Sonuç, eskisi gibi bembeyaz tül perdeler.

Bulaşık Makinesi Tableti ile Perdeler Bembeyaz

Tül perdelerinizi beyazlatmanın bir diğer yolu da bulaşık makinenizde kullandığınız bulaşık makinesi tableti. Bunun için öncelikle perdelerinizi çamaşır makinenize yerleştirin ve bulaşık makinesi tabletinizi de perdelerinizin üzerine koyarak makinenizi çalıştırmaya başlayabilirsiniz.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Her Derde Deva Karbonat

Tül perdelerinize bembeyaz bir görünüm kazandırmak için perdelerinizi makinenize yerleştirin ve 2 paket kadar karbonatı perdelerin üzerine serpiştirin. Ardından makinenizi 30 derecelik programa ayarlayarak perdelerinizi yıkayabilirsiniz.