Kredi notu düşük olan vatandaşların yüzü gülüyor, bu maddeleri uygulayan herkes anında kredi sahibi oluyor.

Pandemi hepimizi etkiledi. Özellikle iş alanında zarara uğrayan ve harcamalara yetişemeyen vatandaşlar, bu zorlu dönemden biraz olsun kurtulabilmek için soluğu bankalarda aldılar. Bankaların sunduğu sayısız kredi fırsatından yararlanmak isteyen vatandaşlar, bankaların sunduğu bazı şartlarla karşılaşabiliyorlar. Bu şartlar arasında en önemlilerinden birisi kredi notu. Artık kredi notunuz düşük olsa bile endişelenmenize gerek yok. Neden mi? İşte detaylar!

Kredi Notuyla İlgili Bilinmesi Gerekenler!

PARA

Ülkemizde her vatandaşın belirli bir kredi notu bulunuyor ve bankalar işlemleri bu kredi notundan yola çıkarak yapıyorlar. Ödemelerini zamanında yapan, düzenli bir gelire sahip olan, bankalara verdiği sözü yerine getiren vatandaşların kredi notları oldukça yüksektir ve bu vatandaşlar bankaların güvenini kazanarak istedikleri krediyi kullanabilirler. Belirli bir geliri olmayan, bankaya olan borçlarını ödemeyen, ödeme taksitlerini geciktiren vatandaşların ise kredi notu epey düşüktür. Bu vatandaşlar, bankalarla girdikleri sağlıksız süreç nedeniyle kara listeye girebilirler. Kara listede olan veya kredi notu düşük olan vatandaşlar, genellikle bankaların sunmuş olduğu kredi fırsatlarından yararlanamazlar fakat artık kredi notunuz düşükse bile endişe etmenize gerek yok. Sizin için listelediğimiz bu maddeleri yerine getirdiğinizde dilediğiniz bankadan kredi çekebileceksiniz.

Düzenli Bir Gelire Sahip Olmanız Oldukça Önemli!

atm para

Bankaların müşterilerinde aradıkları en önemli kriterlerin başında düzenli bir gelire sahip olmak var. Eğer düzenli bir gelire sahip değilseniz, bu durum bankaların size kredi vermesini zorlaştıracaktır. Düzenli ve belirli bir gelir kazanmak kredi çekme yolunda atacağınız ilk adım olabilir.

Kefil Gösterebilirsiniz!

kefil-1

Eğer kredi notunuz düşükse kredi notu yüksek olan bir yakınınızdan size kefil olmasını isteyebilirsiniz. Bankalar kredi notu yüksek vatandaşlara güvendikleri için kefil yoluyla kredi çekmek, sizin için oldukça kolay ve pratik bir yol olacaktır.

Üzerinize Olan Gayrimenkulü İpotek Ettirebilirsiniz!

KONUT KREDİSİ 1

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Bu süreçte bankalara bir güvence verebilmemiz oldukça önemli. Çekmek istediğiniz kredi karşılığında üzerinize olan gayrimenkulü bankaya ipotek ettirerek kara listede olsanız bile kredi kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. İpotek ettirdiğiniz gayrimenkulü, çektiğiniz kredinin geri ödemesini gerçekleştirdikten sonra alabilirsiniz. 

Sizin için sıraladığımız bu maddeler ile kredi notunuz düşük olsa bile bankaların her türlü kredi fırsatından yararlanabilirsiniz.