Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor

Geçtiğimiz aylarda yönetmek Hamdi Alkan ile tek celsede boşanan oyuncu Selen Görgüzel, son zamanlarda sarf ettiği cümlelerle sık sık gündeme gelen isimler arasında yer alıyor. En son asgari ücrete ilişkin bir çıkışla gündeme gelen Selen Görgüzel, söyledikleri üzerinden birçok kişi tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Hatta bu eleştirilerin ardından asgari ücret hakkında söyledikleri için özür dilemek zorunda kalan Görgüzel, bu kez de feministleri kızdıracak cümleler sar etti. İşte 2. Sayfa programına konuk olan Selen Görgüzel, yeni açıklamaları ve kadınları kızdıran sözleri!

"Asgari Ücretliler Benimle Yaşayamaz!"

Birçok kişinin tanıdığı Selin Görgüzel, hem oyunculuğu ve sahne performansları ile hem de Hamdi Alkan'ın eski eşi olarak magazin camiasının yakından tanıdığı isimler arasında yer alıyor. Ancak kendisini bu aralar yaptıkları ya da ilişkileri ile değil daha çok söyledikleri ile gündemde görmeye alışmış durumdayız. Hamdi Alkan'dan geçtiğimiz aylarda tek celsede boşanan Selen Görgüzel, bu dönem sahnelerde de dikkatleri üzerine topluyor. Ancak son olarak ne sahne ne de oyunculuğu ile değil, asgari ücrete ilişkin söyledikleri ile gündeme gelmiş hatta birçok kişiden de oldukça büyük tepkiler almıştı. Görgüzel kendisine sorulan “Asgari ücretli sevgiliniz olur mu?” sorusuna verdiği cevapla gündeme bomba gibi düşmüştü. "Benimle yaşayamaz. Komplekse girer. Erkeksi duyguları rencide olur. İyi bir yere götüremezse gururu kırılır. O yüzden davul bile dengi dengine." diyen Görgüzel bu sözleriyle birçok kişiden tepki çekmiş hatta sonrasında Instagram hesabından özür dilemek zorunda kalmıştı. Paylaştığı özür metninde ise, "Asgari ücretle hayatını idame ettirmeye çalışan tüm emekçi kardeşlerimden, büyüklerimden, dostlarım ve arkadaşlarımdan özür dilerim. Maalesef yanlış anlaşıldım. Açıklamam asla sizi rencide etmek amaçlı değil, aksine hayat şartlarının ne kadar zor olduğunun altını çizmek amaçlı yapılmış bir söylemdi. Bizlerin icra ettiği meslek gereği yapmamız gereken harcamalar, yatırımlar, bulunmamız gereken ortamlar için belli kazanç grubu insanlar bile zorlanırken benim mücadelem için de o şartlarda yanımda olacak kişi üzülebilir, kendini kötü hissedebilir demek istemiştim. Takdir sizin." demişti.

Sıra Feministlerde

Ancak bir türlü dur durak bilmeyen Selen Görgüzel, bu kez de feministleri kızdıracak sözler sar etti. Hesabı kimin ödemesi gerektiğine dair bir konuşmaya karşılık Görgüzel, "Hesabı öderim, eteği de giydiririm! Ben kendimi değerli buluyorum bu feminizm kadın erkek dengesini bozdu, kadının değerini yok etti. Biz de yaparız hadi bakalım futbol neden kadınlar oynamıyor?" dedi.