Hayat pahalılığının her gün daha fazla artan baskısı, birçok kesimin sunulan devlet destekleri hakkında daha fazla bilgi almaya çalışmasına yol açıyor. Hayat pahalılığına direnebilmenin tek yolunun, çeşitli destekler olduğu bir süreç yaşanıyor. Dar gelirli aileler için hazırlanmış olan Aile Destek Programı, vatandaşlara geri ödemesiz bir şekilde destekler sunuyor. E-devlet aracılığıyla yapılabilen başvurular, onaylandığında, ihtiyaç sahipleri 1.250 lira nakit destek alabiliyor. Aile Destek Programı başvuruları nasıl yapılıyor, kimler başvurabilir, ödeme nasıl alınıyor? Gibi soruların cevapları içeriğimizin devamında yer alıyor.

Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl yapılıyor?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Destek programı başvuruları, e-devlet üzerinden kolayca gerçekleştirilebiliyor. E-devlet yanında, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları aracılığıyla da doğrudan başvurularınızı yapabilirsiniz. Doldurulması gereken formun ardından, başvuru sahibinin koşulları inceleniyor ve Aile Destek programı şartlarına uygunsa ödeme hemen yapılıyor.

Aile Destek Programı’ ndan Kimler Faydalanabiliyor?

İhtiyaç sahibi, dar gelirli sosyal güvencesi olmayan, düzenli maddi geliri bulunmayan, sahip oldukları çocukların temel gıda gereksinimlerini bile karşılayamayacak durumda olan vatandaşlar, Aile Destek Programı’ ndan faydalanabiliyor. Hane gelirinden, kişi başına düşen payın asgari ücretin belirlenmiş sınırlarının altında kalması ve 3294 sayılı kanınla belirlenmiş koşulları taşıyanlar, Aile Destek Programı’ ndan faydalanabiliyor.

Başvuru sahibinin gerekli koşulları taşıyıp taşımadığı, başvurunun yapılmasından sonra süratli bir şekilde inceleniyor. Böylece başvuru onaylama süreci de çok kısa oluyor. Özellikle Temmuz ayında ilave olarak yapılan asgari ücret zammı sonrasında, arttırılan asgari ücrete paralel bir şekilde, birçok kişi bu destekten faydalanabilir hale geldi. Ailelerin deprem etkisi oluşturan ekonomik süreçten olabilecek en az şekilde etkilenmesi için, devlet tarafından çeşitli kurumlar aracılığıyla çok çeşitli destekler sunuluyor.

Aile Destek programı, daha önce başlamış bir uygulama olsa da, bu süreçte en yüksek desteği sağlayan programlardan biri olarak öne çıkıyor. Günümüze kadar binlerce ailenin faydalandığı destek için, sürekli yeni başvurular geliyor. Başvuruların süratli bir şekilde sonuçlandırılması için, titiz bir çalışma sürdürülüyor. Bu sayede ihtiyaç sahiplerinin desteğe hızla ulaşabilmesi de sağlanıyor. Desteğin önümüzdeki yılda da devam edeceği gelen diğer haberler arasında yer alıyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!