Son zamanlarda ülkemiz uzun zamandır görülmemiş olan bir ekonomik kriz yaşıyor. Doların 18 TL'yi bulması ve buna bağlı olarak artış gösteren raf fiyatları, şimdilerde dolar yavaş yavaş düşüşe geçse de vatandaşların yüzünü güldüremiyor.

Bir de bunların üstüne pandemi şartları binince işler iyice zorlaşıyor. İşte böyle zamanlarda vatandaşlar temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlanabiliyorlar. Vatandaşların bu durumunu engelleyebilmek için harekete geçen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, belirli bazı koşulları sağlayan kişilere tam 1.100 TL tutarında pandemi yardımı gerçekleştiriyor. Yakacaktan temel gıda ihtiyacına kadar pek çok alanda kullanılabilen bu destek, vatandaşların yüzünü güldürmeyi başarıyor. İşte o yardım ile ilgili tüm merak edilenler!

Birçok Vatandaş Yararlanabilecek!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, geçtiğimiz günlerde vatandaşları oldukça sevindirici duyurular yaptı. Pandeminin etkileri hala sürerken geçim sıkıntılı çeken vatandaşlara seslenen Bakan Yanık, kapanmanın etkilerini giderebilmek için 2 milyondan fazla haneye yardım sağlayacaklarını duyurdu. Gelir düzeyi alarak açlık sınırının altında maaş alan ve hanedeki kişi sayısı nedeniyle maddi zorluklar yaşayan vatandaşlara sağlanan bu yardım her ay düzenli olarak 1.100 TL şeklinde sağlanacak. Bunu duyan vatandaşlar, hakları olan bu desteğe ulaşabilmek için harekete geçerken başvurular hiçbir devlet kapısına gitmeden, internet üzerinden yapılabilecek.

E-Devlet Üzerinden İşlemler İlerletebilecek!

Vatandaşlar, 1.100 TL'lik pandemi yardımını alabilmek için harekete geçerken devlet tarafından sağlanan bir kolaylık ile yardım almak isteyen kişiler evlerinde oturdukları yerden yardım talebinde bulunabilecek. E-devlet üzerinden ''Pandemi Yardımı'' sayfasına girerek taleplerini ileten vatandaşlar, aile bütçeleri ve ailedeki üye sayısı gibi bazı incelemelerden olumlu geçebilirlerse pandemi yardımına oldukça kısa bir sürede ulaşabilecek.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Başvuru talebini yapan vatandaşlar, başvuruların ardından yine e-devlet üzerinden isimlerini sorgulatarak pandemi yardımı almaya hak kazanıp kazanamadıklarını kontrol edebilecek. Yardım alma hakkı kazanan vatandaşların banka hesabına yatırılacak olan 1.100 TL'lik yardım, tam kapanmanın etkileri geçene kadar devam edecek.

Eğer Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sağladığı bu yardım hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz hemen şimdi e-devlet hesabınıza giriş yaparak edinmek istediğiniz tüm bilgileri edinebilirsiniz.