Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

Magazin ve sanat dünyasının ünlü isimlerinden birisi olan Hadise'nin Mehmet Dinçerler ile boşanma davalarına ilişkin tarih belli oldu. İkilinin oldukça kısa süren evliliklerinde son noktaya gidilirken davanın nasıl sonuçlanacağı ise merak konusu. 30 Nisan'da nikah masasına oturan ikilinin boşanma davalarına ilişkin tarih, ikilinin sevenleri tarafından merak ediliyor. İşte merak edilen davaya ilişkin detaylar!

Boşanma Davası Tarihi Belli Oldu

30 Nisan'da büyük ve gösterişli bir törenle nikah masasına oturan ünlü şarkıcı Hadise ile iş insanı Mehmet Dinçerler, evliliklerinden kısa bir süre sonra evliliklerini noktalamaya karar verdiler. Evlendiklerinden kısa bir süre sonra Mehmet Dinçerler'in kendisine ilişkin sanat yaşamını kısıtlayıcı tavırlar sergilemesi ve bu yönde tutum takınması nedeniyle boşanma kararı alan Hadise, Dinçerler'in zamanla bu davranışlarını psikolojik baskı boyutuna vardırdığı gerekçesi ile evliliği noktalamaya karar verdiğini açıklamıştı. Bu durumun ardından boşanmak için mahkemeye başvuran çiftin dava tarihi ise belli oldu. Hadise'nin avukatı Hakan Öncel tarafından Beykoz 2. Aile Mahkemesine yapılan başvuru ardından ünlü çiftin duruşması 30 Eylül Cuma günü görülecek.

Evlilik Birliğinin Sarsılması Gerekçesiyle Boşanıyorlar

Mehmet Dinçerler'in Hadise'ye uyguladığı iddia edilen psikolojik baskı nedeniyle mahkemeye sunulan boşanma dilekçesinde "Davalı tarafın bu davranışları, zaman içerisinde psikolojik baskı boyutuna ulaşmıştır. Bu psikolojik baskılar müvekkili oldukça yıpratmış ve sadece kişisel hayatını değil, kamuoyuna yansıdığı üzere sanat hayatını da etkileyecek boyuta varmıştır. Bu nedenle, taraflar arasında karşılıklı olarak uyumsuzluklar kendini göstermiş, ayrı yaşamaya başlamışlar ve evlilikleri fiilen sona ermiştir. Tarafların bundan böyle birlikte yaşamaları mümkün değildir" ifadelerine yer verilmişti. Boşanma talebinin yanı sıra Hadise ayrıca bir maddi ve manevi tazminat talebinde bulunmayarak  "Evlilik Birliğinin Sarsılması" başlıklı Medeni Kanun 166. maddesi uyarınca boşanmayı talep ederek süreci başlatmış oldu.

Söz konusu başvurunun ardından mahkeme tarafından dilekçelerin değerlendirilmesi süreci tamamlanarak duruşma tarihi de belirlenmiş oldu. Buna göre mahkeme taraflara duruşma tarihi olarak 30 Eylül Cuma gününü verdi. Sürecin başlamasının ardından düğünde takılan takıların kimde kalacağı meselesi de sorun oluştururken davanın seyri birçok kişi tarafından merakla bekleniyor. Ayrıca davada taraf olan Hadise ve Mehmet Dinçerler'in duruşmaya gelip gelmeyecekleri de henüz belirsiz.