Fakat Autocad programını tasarlayanlar Autocad komutlarla kullanabilen bir nevi çizim programıdır. Autocad’te birden fazla komutlar yer almaktadır.

Her komutun ayrı ayrı özelliği ve parametreleri mevcuttur.Autocad kullanırken siyah ekranda çalışırken kullandığınız komutların özellikleri de yer alıyor.

autocad-regen.jpg

Autocad Regen Komutu Özelliği

Autocad kullanıyorsunuz fakat çizdiğiniz bir LINE veya POLYLINE komutunu kullanırken mutlaka LAYER vermeniz gerekmektedir.

Layer özelliği ise kullandığınız bir nesnenin kısaca adıdır.Misal yazı yazım yapacaksınız. LAYER adını YAZI olarak varsayalım.YAZI olarak tercih ettiğinizde YAZI layer’ını dilediğiniz gibi müdahale edebilirsiniz.Buradaki amaç o layer’a özellik vermeniz olmuştur.

Şimdi asıl konumuz ise kullandığınız bir nesne yada dikdörtgen çizdiğinizi farz edelim. Fakat kenarları kırık kırık göstermektedir.Bunun özelliği ise kırık kırık çıkmasının anlamı fazla ram ve işlemci ekran kartınızı yormadan kendisine has bir sanal görüntü çıkarmasıdır.

Autocad Kırık Kırık Çizgilere Çözüm

Autocad programının komut satırına RE harfi yada REGEN kelimesini yazdığınızda kırık kırık nesnelerinizi komuttan sonra düzeldiğini görebilirsiniz.Bu komutun amacı kırık kırık çizgileri birleştirmeye yarayan komuttur.

Kandaki Oksijeni Ölçen Telefon Hangisidir? OPPO Band Sport Özellikleri Nelerdir? Kandaki Oksijeni Ölçen Telefon Hangisidir? OPPO Band Sport Özellikleri Nelerdir?

Autocad Kırık Çizgileri Düzeltme Komutu – REGEN ( Videolu Anlatım )