Birçok kişiye göre Türk dizi tarihinin en iyi komedi yapımı olan Avrupa Yakası, finalinin ardından 13 sene geçmesine rağmen konuşulmaya devam ediyor. Hatta Youtube'ta hala aktif olarak bazı kesitleri yayınlanan dizi, bu kadar uzun süre geçmiş olsa bile kendisine yeni hayranlar ve fanlar bulabiliyor. Birçok usta oyuncunun rol aldığı Avrupa Yakası'nın şüphesiz en sevilen karakterlerinden biri de Burhan Altıntop'tu! Gülse Birsel'in güçlü kaleminden çıkan bu karaktere ise usta sanatçı Engin Günaydın hayat veriyordu.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Engin Günaydın, o dönemlerde Burhan karakteri ile büyük bir popülerlik kazanmış olsa da, kendisi bu rol ile tanınmaktan hiç memnun değilmiş! Karaktere hayat veren oyuncu Engin Günaydın geçtiğimiz gün 'Fatih Altaylı ile Bire Bir' programına konuk olarak Burhan Altıntop karakteriyle ilgili çok özel açıklamalarda bulundu.

Engin Günaydın'dan Herkesi Şaşırtan Açıklamalar!

Avrupa Yakası'nın ilk sezonlarda 40 dakika ile başlayıp 130 dakikaya çıkmasını eleştiren Engin Günaydın; "Üzerinden 15 yıl geçti. Bazı bölümlerini hatırlamıyorum bile. 'Bu sahneyi ne zaman oynadım' dediğim zamanlar oluyor. Çünkü dizi süreleri çok uzundu. Gerçekten bazı sahneleri hatırlamıyordum. Dizi 40 dakika ile başlamıştı sonra 130 dakikaya çıktık. Eskiden bir gün çalışıyorduk, sonra bir baktık dört gün çalışır olduk." diyerek sitem ederek sözlerine başlıyor.

Biz her ne kadar Burhan Altıntop ile Engin Günaydın'ı özdeştirmiş olsak da, ünlü oyuncu bu durumdan her zaman korkmuş ve Burhan'ın üstüne yapışmasını istememiş; "İlk zamanlar aslında bu durumdan pek hoşlanmıyordum ve korkuyordum da. Rol üzerime yapışacak ve 'Dallas'ın 'Ceyar'ı gibi olacağım ve başka bir rol canlandıramayacağım diye. Ardından başka türlü işler yaptım, başka türlü seyircilerle buluştum. Yönümü çevirdim. Sonrasında yaş ilerledikçe rolün havasını atmaya başladım. (Gülüyor) Gülse'nin yazdığı bir karakter. Komedi performanslarında senarist ile oyuncunun beraber çalışması çok önemli. Birbirimizi çok destekledik. Metni birebir oynadım."