Katolik ve dindar bir ailede doğup büyüyen Elizabeth Michelle, 1968'de henüz 16 yaşındayken ilk krizini geçirir ve bilincini kaybeder. Elizabeth'in krizlerinin nedeni ise oldukça karmaşık.

İlk Önce Epilepsi Teşhisi Konuldu

Kendine geldiğinde ise göğsünde bir ağırlık hisseder ve bilinmeyen bir gücün yataktan kalkmasını engellediğini düşünür. Michelle 1972 yılına kadar 3 kriz daha yaşar. Dedesinin ona verdiği karışımlar onu biraz sakinleştirse de maalesef hiçbirisi fayda etmez. Sonuçta nöbetler devam eder ve genç Elizabeth gün geçtikçe daha fazla içine kapanır. 1973’de ise odasından bilmediği sesler duymaya başlar. Odasındaki Meryem Ana ikonuna bakarken gözlerinin tamamen siyaha, ellerinin de hayvan pençelerine dönüştüğünü görür. Ailesi onu bir doktora götürür. Elizabeth, içinde şeytan varmış gibi hissettiğini ve sürekli olarak yanık gübre kokuları duyumsadığını anlatır. Doktor dini bir görevliye danışmalarını önerir. Ancak Mahkemeye çıktıklarında doktor böyle bir öneride bulunmadığını belirtir. Tabi bu sırada ailesi çoktan bir papaz ile görüşmeye başlamıştır. Doktor epilepsi teşhisi koymuştur ve ilaçlarını değiştirmiştir.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Şeytan Çıkarma Ayinleri

1975 yılına gelindiğinde ise Elizabeth’in durumu daha da kötüleşmeye başlar. Elizabeth bir anda örümcekleri ve sinekleri yemeye başlamış, odasının ve evin bütün duvarlarındaki dini görselleri ve ikonaları kırıp dökmeye başlamıştır. Kardeşini duvardan duvara vurup, çevresindeki en ağır eşyaları dahi parçalayacak kadar güçlenmiştir. Hatta bu arada ailesi bu gücün insan dışı bir varlığa ait olduğunu düşünmeye başlar. Dindar ailesi ve cemaatleri bunun şeytanın işi olduğunu, kızın içine girdiğini ve kurtarılması gerektiğine karar verirler. 24 Eylül 1975’de Papaz tarafından ilk şeytan çıkarma ayini yapılır. Ayinlere ait 42 ses kaydı vardır. Bu kayıtlarda genç kızın hiç bilmediği dillerde konuşmalar yaptığı söylenir, şahitler tarafından. Bu ayinler 67 kez tekrarlanır. Elizabeth gün geçtikçe yemek yemeyi bile reddeder. Sonuçta 30 kiloya kadar düşer ve kısa bir süre sonra da ölür. Onu çocukluğundan beri tanıyan arkadaşları Elizabeth’in öldürüldüğünü iddia ederler. Çünkü onların tanıdığı Elizabeth küçüklüğünde sevgi dolu bir kızdır ve ileride öğretmen olmak istemektedir. Ancak ergenlik döneminde genç bir oğlanla arkadaşlık eden Elizabeth'e ailesi şiddetle karşı çıkar ve baskı uygulamaya başlar... Elizabeth ise bu dönemde, dünyadaki bütün kötülüklerinden kendisinin sorumlu olduğunu düşünmeye başlar ve bununla beraber de davranışları hızla değişir. Ailesi ise bu işten şeytanı sorumlu tutar. Adli tıp rapolarına göre ise ölüm nedeni yetersiz beslenme ve ateşli zatürredir.