Türkiye yine büyük bir dolandırıcılık haberine uyandı. Türkiye genelinde emlak ve devre mülk dolandırıcılığı yaptığı iddia edilen bir çete polis operasyonuyla çökertildi. Türkiye’nin farklı bölgelerinden emlak ve devre mülk satışı üzerinden dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 113 şüpheli göz altına alınarak, adliyeye sevk edildi. 113 kişilik çetenin 37 üyesinin kadın olduğu belirtildi.

Devre Mülk Dolandırıcılığı Yapıyorlar

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı “Dolandırıcılık Büro Amirliği” ekipleri tarafından tam 3 aylık takibi içeren dev bir dolandırıcılık operasyonu yapıldığı açıklandı. Yapılan açıklamada söz konusu dolandırıcılık takibi ile 37’si kadın olmak üzere toplamda 113 şüphelinin tespit edildiği belirtildi. Gerçekleştirilen operasyonda söz konusu 113 şüphelinin yakalanarak, adliyeye sevk edildiği de açıklandı. Adliyeye sevki gerçekleştirilen 113 şüpheliye ilişkin ifadelerin alımı için 15 savcının görevlendirildiği belirtildi.
Yapılan operasyonda çeteye ait olduğu belirlenen 24 adet tapu ve 19 lüks otomobile ise el konulduğu açıklandı.

Şirketinin Verilerini Çaldı

Herkesi şok eden dolandırıcılık operasyonuna ilişkin detaylarda ortaya çıkmaya başladı. 113 şüphelinin yakalandığı operasyonda dolandırıcılık çetesinin lideri olduğu belirtilen A.F. isimli şüphelinin 8 yıl önce ayrıldığı şirketin verilerini çaldığı belirtildi. A.F., 8 yıl önce ayrıldığı devre mülk satış hizmeti sunan şirkete ait müşteri verilerini çaldı.

Zanlı çaldığı bu veriler ile daha sonra organize dolandırıcılık yapmaya başladı. Çete lideri ve çete üyeleri tarafından devre mülk ve arsa gibi taşınmazların çok sayıdaki kişiye satışı ile milyonlarca TL’yi bulan vurgun gerçekleştirdikleri tespit edildi. Çetenin mağdurları tuzağa çekmek için kendilerine bir “call center” kurdukları ve buradan elde edilen tüketici verileri üzerinden kurbanlarını ağlarına çekmeye çalıştıkları belirtildi.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Çete, kurdukları müşteri merkezinden devre mülk ve arsa sahiplerini arayarak, taşınmazlarının yabancılara çok yüksek meblağlara satışına yardımcı olabileceklerini söyledi. Bu şekilde devre mülk ve arsa sahiplerini kandırarak, milyonlarca TL’yi bulan vurgun yaptı. Devre mülk dolandırıcılığı çetesinin şu ana kadar 100’ü aşkın kişiyi mağdur ettiği ve bu kişilerin polise şikayette bulunduğu belirtildi.