Sürekli değişen tarzı, dudak uçuklatan sahne kostümleri ve geniş müzik yelpazesiyle gönlümüze taht kuran Hande Yener, işindeki başarısının yanı sıra özel hayatındaki duyarlılığı ve naif kişiliğiyle de göz dolduruyor. Özellikle yangında evini kaybeden insanlar ve yaralanan hayvanlar için son günlerde çok kez elini taşın altına koyuyor.

Hande Yener Bugünlere Ulaşabilmek İçin Çok Çabalamış

hande yener

Hande Yener'in bugün bulunduğu noktaya ulaşma hikayesi oldukça ilginç. Yener küçüklüğünden beri şarkıcı olmayı hayal ediyormuş. Konservatuvar okumak istemiş, ancak ailesi izin vermemiş ve onu kız lisesine göndermiş.  Genç yaşında bir evlilik yapan Hande Yener'in evliliği de ne yazık ki uzun sürmemiş. Genç Hande eşinden boşandıktan sonra şan hocası Erdem Siyavuşgil'e ulaşmış.

hande yener sahne

Şoke Olacaksınız! Müge Anlı Kendisiyle Fotoğraf Çektirmek İsteyenlere İzin Vermiyor, Ekibine Şop Yaptırıyormuş Şoke Olacaksınız! Müge Anlı Kendisiyle Fotoğraf Çektirmek İsteyenlere İzin Vermiyor, Ekibine Şop Yaptırıyormuş

Hep Sezen Aksu'yu örnek alan Hande Yener, bir yandan şan dersleri alırken bir yandan da ünlü bir giyim mağazasında tezgahtarlık yapmaktaymış. İlerleyen zamanlarda ise mesleğini hayallerine giden yolda bir basamak olarak kullanmayı planlamış ve çalıştığı mağazadan ayrılarak ünlülerin çok sık ziyaret ettiği bir moda mağazasında işe girmiş. Amacı ünlülere sesini duyurmak ve de idolü Sezen Aksu'ya ulaşmakmış.

Asla Vazgeçmemiş!

hande yener 2

Sezen Aksu'nun numarasını bulan Hande Yener, her gün Minik Serçe'ye geri vokallik için not bırakmış ama Sezen Aksu Hande Yener'e hiç dönüş yapmamış. Nilüfer, Sertab Erener ve Şehrazat gibi sanatçılara Sezen Aksu ile tanışma dileğini anlatarak reddedilen Hande Yener'in hayatını Hülya Avşar değiştirmiş. Yener'in Sezen Aksu ile görüşmesini sağlamış ve Hande Yener bu görüşmeden mutlu ayrılmış. Uzun bir süre Minik Serçe'nin vokalistliğini ve asistanlığını yapan Hande Yener, bugün olduğu yere adeta tırnaklarıyla kazıyarak gelmiş. Görünen o ki geldiği yeri ve çektiği zorlukları da hiç unutmamış.

Herkesi Bir Şeyler Yapmaya Davet Ediyor!

hande yener davet

Kalbini hala o yıllardaki kadar saf ve naif tutmayı başaran Hande Yener, ülkemizin yangınlarla boğuştuğu şu dönemde  içindeki iyiliği herkese yaymak için harekete geçti. Yaptığı bir paylaşımla yangınlara üzülmenin ve bunu dile getirmenin bir faydası olmayacağını söyleyen Yener, tüm sanatçıları bu konuda ellerini taşın altına koymaya davet etti.