Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız... Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız...

Ülkede kadın cinayetleri dur durak bilmiyor ama hepimiz geçtiğimiz yıl katledilen Azra Gülendam Haytaoğlu'nu hatırlarız. Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi olan 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu, Mustafa Murat Ayhan tarafından vahşice katledilmiş ve bunun üzerine de müebbet hapis cezası almıştı. Ayhan, dün akşam tutuklu bulunduğu Diyarbakır 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki tek kişilik hücresinde intihar etti. Akşam saat 20.00 sularında intihar ettiği belirtilen Ayhan'ın, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırılırken yolda öldüğü gelen bilgiler arasında.

Bir Daha Haber Alınamadı

Geçtiğimiz yıl ablasına, “Ben biraz hava alacağım” diyerek kimliğini almadan ve tartışarak evden çıkan Azra Gülendam Haytaoğlu, daha sonra ablasının araması üzerine ablasına eve dönmeyeceğini söylemişti. Azra Gülendam bu esnada telefonda ablasına, “Bir kafede koronavirüs geçirmiş bir abiyle oturuyorum, beni çok iyi anlıyor. Bugün onunla kalacağım” diyerek telefonu kapattıktan sonra bir daha kendisine ulaşılamamıştı.

Hücresinde Ölü Bulundu

Ardından olayla ilgili inceleme başlatan Antalya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, genç kadının en son 48 yaşındaki Mustafa Murat Ayhan ile görüştüğünü tespit ederek şahsı gözaltına aldı. Gözaltına alınan Ayhan ifadesinde, “Önceden tanışmıştık. Geldi, birlikte yemek yedik, ardından gitti” demişti. Ardından soruşturmayı derinleştiren ekipler, Ayhan'ın evinden defalarca valizler çıktığını tespit ederek şüpheliyi tekrar gözaltına aldı. Çapraz sorgunun ardından Azra Gülendam Haytaoğlu'nu katlettiğini itiraf eden Mustafa Murat Ayhan'ın, ifadesinde "Beraber yemek yiyip alkol aldık. Aramızda tartışma çıktı. Boğarak öldürdüm. Banyoya götürüp parçalara böldüm. Kepez ilçesi Varsak'taki ormanlık alana gömdüm” dediği öğrenildi. İşlediği cinayeti itiraf eden Ayhan, sonrasında belirtiği adreste Azra Gülendam'ın cansız bedeninin olduğu yeri gösterdi. Adrese giden ekipler, genç kadının bedeninin parçalara bölündüğünü görerek cenazeyi otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırılmasını sağladı. Ayhan'ın gösterdiği alandan Azra Gülendam Haytaoğlu'nun kafatası ve sol kalçasının bulunamamıştı. Diğer yandan Ayhan'ın ayrıca Haytaoğlu'nu öldürdükten sonra vücuduna jiletle adını yazdığını da söylemişti.

Tüm bu sürecin ardındna ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılan ve Diyarbakır 1 nolu T tipi cezaevinde bulunan Mustafa Murat Ayhan, dün akşam 20.00 sularında intihar etti. Ayhan hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti.