Bakan Akar, yayınladığı mesajda, ''Fedakârlık ve kahramanlıkla görev yapan tüm sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı”nı en içten duygularımla kutluyorum'' dedi. 

Orijinal Pizza Yemek İçin İtalya'ya Gitmenize Gerek Yok, Evimizde Aynısı Yapıyoruz! Orijinal Pizza Yemek İçin İtalya'ya Gitmenize Gerek Yok, Evimizde Aynısı Yapıyoruz!

Sağlığın, insanoğluna bahşedilen en değerli hazine olduğunu vurgulayan  Akar, şunları kaydetti:

''Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının yaşandığı bu dönemde, sağlık ordumuzun kahraman mensupları, pandemiyle mücadelede mesai mefhumu gözetmeksizin canla başla çalışmış; salgının ülkemizdeki etkisinin azaltılması noktasında en büyük pay sahibi olmuştur. Sağlık personelimizin bu süreçte göstermiş olduğu büyük çaba, gayret ve fedakârlıklar her türlü takdirin üzerindedir. 

Türkiye, üstün nitelikli tıp personeli ile güçlü sağlık altyapısını bir araya getirerek kaliteli bir sağlık hizmeti ortaya koymuş; dünya ülkeleri ile kıyaslandığında bu mücadelede çok başarılı bir sınav vermiştir. 

14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle kutsal vazifelerini yerine getirirken hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarımızı, ebediyete intikal eden sağlık personelimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum.  

Sağlık alanında ülkemize ve insanımıza katkı sağlayan emekli ve çalışan tüm tıp camiasına bir kez daha özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor; sağlık, esenlik ve başarılar diliyorum.'' ( Ajans Bizim )