Ülkemizin en büyük bankası olan Ziraat Bankası, Kamu bankası olarak her kesim için en ideal destekleri sunmaya devam ediyor. Sunduğu desteklerin ideal olması, aynı zamanda tüm sektör için ciddi bir rekabet oluşturuyor. Bu durumun tüketici açısından olumlu etkileri çok geniş bir etki alanına sahip. Buna göre Ziraat Bankası Taşıt Kredisi, yine sektörün en önemli desteklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Taşıt kredisinin sunduğu avantajlar, hem sıfır araçlar için ve hem de ikinci el otomobiller için geçerli. Kredinin sahip olduğu tüm avantajları haberimizde ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Özellikleri

Sıfır ve ikinci el olmak üzere, tüm otomobillerde kullanılabilen Ziraat Bankası Taşıt Kredisi, ikinci el otomobillerde en fazla 5 yaşına kadar olan otomobiller için kullanılabiliyor. Taşıt kredisi kullanarak alınan taşıtlar, banka tarafından teminat olarak alındığı için, kredinin kullanımı konusunda da son derece kolay bir süreç işliyor. Dolayısıyla taşıt kredisi başvurularının onaylanması aşaması hayli kolay bir şekilde gerçekleşiyor.

Taşıt kredisinde en uzun vade seçeneği 60 ay olarak belirlenmiş. Taşıt kredisi kullanan kişilere sunulan Kasko ve Hayat sigortası hizmetleri bulunuyor. Kampanya kapsamında hafif ticari araçlar içinde krediyi kullanabilirsiniz. Bunun için araç ruhsatında “Hususi” ibaresinin bulunması yeterli oluyor.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi faiz oranı en ideal olan taşıt kredilerinden biri olarak öne çıkıyor. Ziraat bankasının taşıt kredileri için 48 ay vadede uyguladığı faiz oranı %.1,54.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Bankanın taşıt kredisi için başvuru konusunda sunduğu seçenekler çok geniş bir seçenek alternatifine sahip. Şubeye gitmeden başvuru yapabilmeniz için, bankanın resmi internet sitesini, internet bankacılığını, mobil bankacılık uygulamasını, ATM’lerini, çağrı merkezini kullanabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Başvurusunda Gereken Belgeler

Taşıt kredisi başvurusu sırasında, yanınızda olması gereken belgeleri önceden hazırlamanız, işlemlerin daha kısa süre içerisinde tamamlanmasını sağlayacak önemli bir ayrıntıdır. Ziraat Bankası Taşıt Kredisi için gereken belgeler;

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!
  • Taşıt kredisi başvuru formu,
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi,
  • Geliri belgeleyen evrak,
  • Serbest meslek sahipleri için bağlı bulunan meslek kuruluşundan alınmış belge,
  • Tüzel kişilikler için Şirkete ait olan ana sözleşmenin yayınlandığı ticaret sicil gazetesi fotokopisi.